WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (941 entries)

en:  - (needs update)
el: - (χρειάζεται ενημέρωση)

en:  - A xliff file is attached.
el: - Έχει προσαρτηθεί ένα αρχείο xliff.

en: "%s" is not a valid XLIFF file.
el: Το "%s" δεν είναι έγκυρο αρχείο XLIFF.

en: %1$s jobs added to the Advanced Translation Editor.
el: %1$s εργασίες προστέθηκαν στον προηγμένο επεξεργαστή μετάφρασης.

en: %1$s translation: %2$s
el: %1$s μετάφραση: %2$s

en: %1$s%2$d translation jobs%3$s have been sent to remote translators
el: Οι %1$s%2$d εργασίες μετάφρασης%3$s στάλθηκαν σε απομακρυσμένους μεταφραστές

en: %1$s1 translation job%2$s has been sent to remote translators
el: Η %1$s1 εργασία μετάφρασης%2$s στάλθηκε σε απομακρυσμένους μεταφραστές

en: %d minute
el: %d λεπτό

en: %d minutes
el: %d λεπτά

en: %d translation job
el: %d εργασία μετάφρασης

en: %d translation jobs
el: %d εργασίες μετάφρασης

en: %d translation jobs have been finished and applied.
el: %d εργασίες μετάφρασης έχουν ολοκληρωθεί και εφαρμοστεί.

en: %d translations have been fetched from the translation service.
el: Έχουν παραληφθεί %d μεταφράσεις από τη μεταφραστική υπηρεσία..

en: %d translations have been marked as cancelled.
el: %d μεταφράσεις έχουν επισημανθεί ως ακυρωμένες.

en: %s and the %s use a translation memory, which can reduce the number of words you need to translate.
el: Οι %s και %s χρησιμοποιούν μεταφραστική μνήμη, που μπορεί να μειώσει τον αριθμό λέξεων που πρέπει να μεταφράσετε.

en: %s authentication
el: %s πιστοποίηση

en: %s completed
el: %s ολοκληρώθηκε

en: %s has been sent to remote translators
el: Το %s στάλθηκε σε απομακρυσμένους μεταφραστές

en: %s have been sent to remote translators
el: Τα %s στάλθηκαν σε απομακρυσμένους μεταφραστές

en: %s is authorized.
el: Ο/Η/Το %s πέρασε με επιτυχία τον έλεγχο ταυτότητας.

en: %s items in basket:
el: %s στοιχεία στο καλάθι:

en: %s requires additional data
el: Απαιτούνται πρόσθετα δεδομένα για το %s

en: %s to %s
el: %s σε %s

en: %s to %s and %s
el: %s από %s σε %s

en: %s uses a translation memory, which can reduce the number of words you need to translate.
el: Το %s χρησιμοποιεί μεταφραστική μνήμη, που μπορεί να μειώσει τον αριθμό λέξεων που πρέπει να μεταφράσετε.

en: %s words
el: %s λέξεις

en: %s: WPML Translation Jobs
el: %s: Μεταφραστικές εργασίες WPML

en: %sTranslation in progress - wait before editing%s
el: %sΜετάφραση σε εξέλιξη - περιμένετε πριν την επεξεργασία%s

en: %sWarning:%s You are trying to add a translation using the standard WordPress editor but your site is configured to use the WPML Translation Editor.
el: %sΠροειδοποίηση:%s Προσπαθείτε να προσθέσετε μια μετάφραση με τη χρήση του κανονικού επεξεργαστή WordPress αλλά ο ιστότοπός σας είναι διαμορφωμένος να χρησιμοποιεί τον Επεξεργαστή Μετάφρασης WPML.

en: %sWarning:%s You are trying to edit a translation that is currently in the process of being added using WPML.
el: %sΠροειδοποίηση:%s Προσπαθείτε να επεξεργαστείτε μια μετάφραση η οποία επί του παρόντος είναι σε διαδικασία προσθήκης με τη χρήση του WPML.

en: %sWarning:%s You are trying to edit a translation using the standard WordPress editor but your site is configured to use the WPML Translation Editor.
el: %sΠροειδοποίηση:%s προσπαθείτε να επεξεργαστείτε μια μετάφραση με τη χρήση του κανονικού επεξεργαστή WordPress αλλά ο ιστότοπός σας είναι διαμορφωμένος να χρησιμοποιεί τον Επεξεργαστή Μεταφράσεων WPML.

en: &laquo; continue from the previous page
el: &laquo; συνέχεια από την προηγούμενη σελίδα

en: (inactive and unknown service)
el: (ανενεργή και άγνωστη υπηρεσία)

en: (missing title)
el: (λείπει ο τίτλος)

en: * Remember, your login name for %1$s is %2$s. If you need help with your password, use the password reset in the login page.
el: * Να θυμάστε, το όνομα σύνδεσής σας για το %1$s είναι %2$s. Αν χρειάζεστε βοήθεια με τον κωδικό πρόσβασής σας, χρησιμοποιήστε την επαναφορά κωδικού πρόσβασης στη σελίδα σύνδεσης.

en: --Choose language--
el: --Επιλογή γλώσσας--

en: 0 items
el: 0 στοιχεία

en: 1 translation has been fetched from the translation service.
el: Έχει παραληφθεί 1 μετάφραση από τη μεταφραστική υπηρεσία.

en: 1. Review documents for translation
el: 1. Επανεξετάστε έγγραφα για μετάφραση

en: 1. Select items for translation
el: 1. Επιλέξτε αντικείμενα για μετάφραση

[ctx: 1/2 Confirm to disconnect duplicates]
en: You are about to translate duplicated posts.
el: Πρόκειται να μεταφράσετε διπλότυπες αναρτήσεις.

en: 2. Select translation options
el: 2. Επιλέξτε επιλογές μετάφρασης

en: 2. Set a batch name and deadline
el: 2. Ορίστε ένα όνομα δέσμης και προθεσμία

[ctx: 2/2 Confirm to disconnect duplicates]
en: These items will be automatically disconnected from originals, so translation is not lost when you update the originals.
el: Αυτά τα στοιχεία θα αποσυνδεθούν αυτομάτως από τα αρχικά, ώστε η μετάφραση να μη χαθεί όταν ενημερώσετε τα αρχικά.

en: 3. Choose translator or Translation Service
el: 3. Επιλέξτε μεταφραστή ή μεταφραστική υπηρεσία

en: <a href="%s">Send to translation &raquo;</a>
el: <a href="%s">Αποστολή προς μετάφραση &raquo;</a>

en: <p>Could not add the requested languages. Please <a%s>contact us</a> for support. </p><p>Show <a%s>debug information</a>.</p>
el: <p>Αδυναμία προσθήκης των γλωσσών που ζητήθηκαν. Παρακαλούμε <a%s>επικοινωνήστε μαζί μας</a> για παροχή υποστήριξης. </p><p>Προβολή <a%s>πληροφοριών εκσφαλμάτωσης</a>.</p>

en: <p>Requested languages are not supported by the translation service (%s). Please <a%s>contact us</a> for support. </p>
el: <p>Οι γλώσσες που ζητήθηκαν δεν υποστηρίζονται από τη μεταφραστική υπηρεσία (%s). Παρακαλούμε <a%s>επικοινωνήστε μαζί μας</a> για παροχή υποστήριξης. </p>

en: <p>The administrator has disabled term translation from the translation editor. </p>\n<p>If your access permissions allow you can change this under "Translation Management" - "Multilingual Content Setup" - "Block translating taxonomy terms that already got translated". </p>\n<p>Please note that editing terms from the translation editor will affect all posts that have the respective terms associated.</p>
el: <p>Ο διαχειριστής απενεργοποίησε τη μετάφραση όρων από τον επεξεργαστή μεταφράσεων. </p>\n<p>Αν η άδεια πρόσβασής σας σάς το επιτρέπει, μπορείτε να το αλλάξετε αυτό από το "Διαχείριση μετάφρασης" - "Διαμόρφωση πολύγλωσσου περιεχομένου" - "Αποκλεισμός όρων ταξινόμησης μετάφρασης που έχουν μεταφραστεί ήδη". </p>\n<p>Παρακαλούμε σημειώστε ότι η επεξεργασία όρων από τον επεξεργαστή μεταφράσεων θα επηρεάζει όλες τις αναρτήσεις που έχουν συσχετισμένους τους αντίστοιχους όρους.</p>

en: A Translation Service
el: Μια Μεταφραστική Υπηρεσία

en: A communication error has appeared. Please wait a few minutes and try again.
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα επικοινωνίας. Περιμένετε μερικά λεπτά και προσπαθήστε ξανά.

en: A new translation for %1$s from %2$s to %3$s was created on the Translation Service. It&#8217;s ready to download and will be applied next time the Translation Service delivers completed translations to your site or when you manually fetch them.
el: Μια νέα μετάφραση για το %1$s από %2$s σε %3$s δημιουργήθηκε στη Μεταφραστική Υπηρεσία. Είναι&#8217 έτοιμη για λήψη και θα εφαρμοστεί την επόμενη φορά που η Μεταφραστική Υπηρεσία θα παραδώσει ολοκληρωμένες μεταφράσεις στον ιστοχώρο σας ή όταν τις λάβετε χειροκίνητα.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Actions that will happen on the translation service
el: Ενέργειες που θα συμβούν στη μεταφραστική υπηρεσία

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Active service:
el: Ενεργή υπηρεσία:

en: Add a Translation Manager
el: Προσθήκη ενός Διαχειριστή Μετάφρασης

en: Add a Translator
el: Προσθήκη μεταφραστή

en: Add more language pairs for this translator
el: Προσθήκη περισσότερων ζευγών γλωσσών για αυτόν τον μεταφαρστή

en: Add new Translation Priority
el: Προσθήκη νέας προτεραιότητας μετάφρασης

en: Add note for the translators
el: Προσθήκη σημείωσης για τους μεταφραστές

en: Add selected content to translation basket
el: Προσθήκη επιλεγμένου περιεχομένου στο καλάθι μετάφρασης

en: Add selected content to translation basket / Duplicate
el: Προσθήκη επιλεγμένου περιεχομένου σε καλάθι μετάφρασης / Αναπαραγωγή

en: Add to translation basket
el: Προσθήκη στο καλάθι μετάφρασης

en: Adjust links in posts and strings so they point to the translated content
el: Προσαρμογή συνδέσμων σε αναρτήσεις και συμβολοσειρές, ώστε να οδηγούν σε μεταφρασμένο περιεχόμενο

en: Adjust links in posts so they point to the translated content
el: Προσαρμογή συνδέσμων σε αναρτήσεις, ώστε να οδηγούν σε μεταφρασμένο περιεχόμενο

en: Admin Strings
el: Συμβολοσειρές διαχειριστή

en: Admin Strings to Translate
el: Συμβολοσειρές διαχειριστή για μετάφραση

en: Administrator for %s
el: Διαχειριστής για %s

en: Advanced Translation Editor
el: Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης

en: Advanced Translation Editor error:
el: Σφάλμα Προηγμένου Επεξεργαστή Μετάφρασης:

en: Advanced Translation Editor is active
el: Ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης είναι ενεργός

en: Advanced Translation Editor is being activated
el: Ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης ενεργοποιείται

en: Advanced Translation Editor is disabled.
el: Ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης είναι απενεργοποιημένος.

en: Advanced Translation Editor is enabled and active
el: Ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης είναι ενεργοποιημένος και ενεργός

en: Advanced Translation Editor is not active yet
el: Ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης δεν είναι ακόμη ενεργοποιημένος

en: Advanced Translation Editor settings
el: Ρυθμίσεις Προηγμένου Επεξεργαστή Μετάφρασης

en: All
el: Όλα

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: All Languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: All Translation Priorities
el: Όλες οι προτεραιότητες μετάφρασης

en: All done. What happens next?
el: Όλα έτοιμα. Τι γίνεται μετά;

en: All new lines should be replaced by HTML element %s. Use this option if translation tool used by translator does not support new lines characters (for example Virtaal software)
el: Όλες οι νέες γραμμές πρέπει να αντικαθιστώνται από το στοιχείο HTML %s. Χρησιμοποιήστε αυτή την επιλογή εάν το χρησιμοποιούμενο μεταφραστικό εργαλείο δεν υποστηρίζει χαρακτήρες νέας γραμμής (π.χ. το λογισμικό Virtaal)

en: All posts and strings have been processed. %s links were changed to point to the translated content.
el: Όλες οι αναρτήσεις και οι συμβολοσειρές υποβλήθηκαν σε επεξεργασία. %s σύνδεσμοι αλλάχθηκαν ώστε να οδηγούν στο μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: All posts have been processed. %s links were changed to point to the translated content.
el: Έγινε επεξεργασία όλων των αναρτήσεων. %s σύνδεσμοι άλλαξαν ώστε να οδηγούν στο μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: All statuses
el: Όλες οι καταστάσεις

en: All the site's content
el: Όλο το περιεχόμενο του ιστότοπου

en: All translation jobs
el: Όλες οι μεταφραστικές εργασίες

en: All translation statuses
el: Όλες οι καταστάσεις μετάφρασης

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Allow visitors to tell you about translation issues by enabling %s
el: Επιτρέψτε σε επισκέπτες να σας ενημερώνουν για προβλήματα μετάφρασης, ενεργοποιώντας το %s

en: Alt Text
el: Εναλλακ. κείμενο

en: An email has been sent to %s
el: Ένα email στάλθηκε στον %s

en: An error occurred
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα

en: An error occurred:
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα:

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Any Translation Service
el: Οποιαδήποτε Μεταφραστική Υπηρεσία

en: Any WordPress Translator
el: Οποιοσδήποτε μεταφραστής WordPress

en: Any existing content (translations) will be overwritten when creating duplicates.
el: Τυχόν υφιστάμενο περιεχόμενο (μεταφράσεις) θα αντικατασταθεί κατά τη δημιουργία διπλότυπων.

en: Any language
el: Οποιαδήποτε γλώσσα

en: Any work that completes after you do this reset cannot be received by your site.
el: Οποιαδήποτε εργασία ολοκληρωθεί αφότου κάνετε αυτήν την επαναφορά δεν μπορεί να ληφθεί από τον ιστότοπό σας.

en: Anyone
el: Οποιοσδήποτε

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to reset the %1$s translation process?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε τη μεταφραστική διαδικασία %1$s;

en: Are you sure you want to resign from this job?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να παραιτηθείτε από αυτήν την εργασία;

en: Ascending
el: Αύξουσα σειρά

en: Ask us
el: Ρωτήστε μας

en: Assign
el: Αντιστοίχιση

en: Assigning translator...
el: Ανάθεση σε μεταφραστή...

en: At your service
el: Στις υπηρεσίες σας

en: Authenticate
el: Έλεγχος ταυτότητας

en: Auto-generate from title (default)
el: Αυτόματη δημιουργία με βάση τον τίτλο (προεπιλογή)

en: Autoformat
el: Αυτόματη μορφοποίηση

en: Available to translate
el: Διαθέσιμο για μετάφραση

en: Basic information
el: Βασικές πληροφορίες

en: Batch
el: Δέσμη

en: Batch Name:
el: Όνομα δέσμης:

en: Batch name
el: Όνομα δέσμης

en: Batch name:
el: Όνομα δέσμης:

en: Batch rolled back
el: Εκτελέστηκε επαναφορά δέσμης

en: Batch synchronization has been sent
el: Ο συγχρονισμός δέσμης στάλθηκε

en: Before you can start sending content to translation, you need to complete a short setup.
el: Πριν μπορέσετε να ξεκινήσετε να στέλνετε περιεχόμενο για μετάφραση, θα πρέπει να ολοκληρώσετε μια σύντομη διαμόρφωση.

en: Before you can use %s, you need to complete this quick setup.
el: Πριν να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το %s, πρέπει να ολοκληρώσετε αυτή τη γρήγορη διαμόρφωση.

en: Body
el: Σώμα

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Bulk actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel job
el: Ακύρωση εργασίας

en: Cancel jobs
el: Ακύρωση εργασιών

en: Canceling jobs...
el: Ακύρωση εργασιών...

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cannot edit this item, because it is currently in the translation basket.
el: Αδυναμία επεξεργασίας αυτού του στοιχείου, γιατί αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο καλάθι μετάφρασης.

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Changes in these translations will affect terms in general! (Not only for this post)
el: Οι αλλαγές σε αυτές τις μεταφράσεις θα επηρεάσουν όρους γενικά! (Όχι μόνο για αυτή την ανάρτηση)

en: Check all
el: Επιλογή όλων

en: Check available Translation Services
el: Έλεγχος διαθέσιμων υπηρεσιών μετάφρασης

en: Check status
el: Έλεγχος κατάστασης

en: Check status and get translations
el: Έλεγχος κατάστασης και λήψη μεταφράσεων

en: Check the batch delivery status
el: Ελέγξτε την κατάσταση μαζικής παράδοσης

en: Checking translation jobs status. Please don't close this page!
el: Γίνεται έλεγχος της κατάστασης εργασιών μετάφρασης. Παρακαλούμε μην κλείσετε αυτή τη σελίδα!

en: Choose a Translation Service
el: Επιλογή Μεταφραστικής Υπηρεσίας

en: Choose at least one translation action
el: Επιλέξτε τουλάχιστον μία μεταφραστική δραστηριότητα

en: Choose default format for XLIFF file:
el: Επιλέξτε τον προεπιλεγμένο τύπο αρχείου XLIFF:

en: Choose if translations should be published when received. Note: If Publish is selected, the translation will only be published if the original document is published when the translation is received.
el: Επιλέξτε εάν οι μεταφράσεις θα δημοσιεύονται όταν λαμβάνονται. Σημείωση: Αν επιλέξετε Δημοσίευση, η μετάφραση θα δημοσιευτεί μόνο το πρωτότυπο έγγραφο είναι δημοσιευμένο όταν λαμβάνεται η μετάφραση.

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Clear Basket
el: Άδειασμα καλαθιού

en: Clear log
el: Απαλοιφή αρχείου καταγραφής

en: Clear search
el: Απαλοιφή αναζήτησης

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Committing jobs...
el: Οριστικοποίηση εργασιών...

en: Communication Log
el: Αρχείο καταγραφής επικοινωνιών

en: Communication logging is currently disabled. To allow WPML support to help you with issues related to sending content to translation, you need to enable the communication logging.
el: Η καταγραφή επικοινωνιών αυτή τη στιγμή είναι απενεργοποιημένη. Για να επιτραπεί στο τμήμα υποστήριξης του WPML να σας βοηθήσει με προβλήματα που σχετίζονται με την αποστολή περιεχομένου προς μετάφραση, πρέπει να ενεργοποιήσετε την καταγραφή επικοινωνιών.

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Complete the authentication
el: Ολοκλήρωση του ελέγχου ταυτότητας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Configure
el: Ρύθμιση παραμέτρων

en: Congratulations for choosing %s to translate your site's content. To avoid high costs and wasted time, please watch our short video.
el: Συγχαρητήρια που επιλέξατε το %s, για να μεταφράσετε το περιεχόμενο του ιστότοπού σας. Για να αποφύγετε υψηλά κόστη και χαμένο χρόνο, παρακολουθήστε το σύντομο βίντεο.

en: Connect this site to your %s account
el: Σύνδεση αυτού του ιστοχώρου με τον %s λογαριασμό σας

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contact %s for cancellation
el: Επικοινωνήστε με την %s για ακύρωση

en: Content duplication
el: Αναπαραγωγή όμοιου περιεχομένου

en: Content that was created with WPML's Classic Translation Editor
el: Περιεχόμενο που δημιουργήθηκε με τον Κλασικό Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML

en: Content updates log
el: Αρχείο καταγραφής ενημερώσεων περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Continue to %s
el: Συνέχεια σε %s

en: Copy & Overwrite all fields
el: Αντιγραφή & αντικατάσταση όλων των πεδίων

en: Copy all fields from original
el: Αντιγραφή όλων των πεδίων από το πρωτότυπο

en: Copy from original
el: Αντιγραφή από το πρωτότυπο

en: Copy from original language if translation language uses encoded URLs
el: Αντιγραφή από αρχική γλώσσα αν η γλώσσα μετάφρασης χρησιμοποιεί κωδικοποιημένες διευθύνσεις URL

en: Copy from original to translation
el: Αντιγραφή από το πρωτότυπο στη μετάφραση

en: Copy once
el: Αντιγραφή μία φορά

en: Copy to empty fields only
el: Αντιγραφή μόνο σε κενά πεδία

en: Could not find user!
el: Ο χρήστης δεν βρέθηκε!

en: Could not retrieve file from archive.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του αρχείου από την αρχειοθήκη.

en: Could not update the translation pickup mode.
el: Αδυναμία ενημέρωσης της λειτουργίας παραλαβής μεταφράσεων.

en: Count time
el: Χρόνος μέτρησης

en: Create a new user and set as Translation Manager
el: Δημιουργία ενός νέου χρήστη και ορισμός ως Διαχειριστής Μετάφρασης

en: Create a new user and set as Translator
el: Δημιουργία ενός νέου χρήστη και ορισμός του ως μεταφραστής

en: Create a new user to be the Translation Manager
el: Δημιουργία νέου χρήστη για να είναι ο διαχειριστής μετάφρασης

en: Create an account in one minute
el: Δημιουργήστε έναν λογαριασμό σε ένα λεπτό

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Fields Translation
el: μετάφραση προσαρμοσμένων πεδίων

en: Custom Term Meta Translation
el: Προσαρμοσμένη μετάφραση μεταδεδομένων όρων

en: Custom XML Configuration
el: Προσαρμοσμένη διαμόρφωση XML

en: Custom XML configuration
el: Προσαρμοσμένη διαμόρφωση XML

en: Custom fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom posts slug translation options
el: Επιλογές μετάφρασης slug προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Date
el: Ημερομηνία

en: De-authorize
el: Ανάκληση εξουσιοδότησης

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Deadline
el: Προθεσμία

en: Dear %s,
el: Αγαπητή/έ %s,

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Descending
el: Φθίνουσα σειρά

en: Description
el: Περιγραφή

en: Did you know that you can also set Translation Services and professional translators will handle your translation?
el: Γνωρίζατε ότι μπορείτε επίσης να ορίσετε υπηρεσίες μετάφρασης και επαγγελματίες μεταφραστές για να χειριστούν τη μετάφρασή σας;

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Disable logging
el: Απενεργοποίηση καταγραφής

en: Disable the possibility of creating accounts for users on wpml.org
el: Απενεργοποίηση της δυνατότητας δημιουργίας λογαριασμών για χρήστες στο wpml.org

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Dismiss this message.
el: Απόρριψη αυτού του μηνύματος.

en: Dismiss this notice.
el: Κλείσιμο αυτής της ειδοποίησης.

en: Display 20 results per page
el: Προβολή 20 αποτελεσμάτων ανά σελίδα

en: Display all results
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων

en: Displaying
el: Προβολή

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
el: Εμφάνιση %s&#8211;%s από %s

en: Do nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Do nothing - all new line characters will stay untouched.
el: Τίποτα - όλοι οι νέοι χαρακτήρες γραμμών θα μένουν ανέπαφοι.

en: Document status
el: Κατάσταση εγγράφου

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Don't include already translated terms in the translation editor
el: Μην περιλαμβάνετε ήδη μεταφρασμένους όρους στον επεξεργαστή μεταφράσεων

en: Don't show this again.
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό.

en: Don't show this warning again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτή η προειδοποίηση

en: Don't translate
el: Να μην μεταφραστεί

en: Don't update translation
el: Να μη γίνει ενημέρωση της μετάφρασης

en: Done
el: Τέλος

en: Done!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: Download the translated XLIFF file
el: Λήψη του μεταφρασμένου αρχείου XLIFF

en: Downloading XLIFF file...
el: Λήψη αρχείου XLIFF...

en: Downloading translations...
el: Λήψη μεταφράσεων...

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Duplicate content
el: Διπλότυπο περιεχόμενο

en: Duplicating
el: Πραγματοποιείται αντιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Languages
el: Επεξεργασία γλωσσών

en: Edit Translation Priority
el: Επεξεργασία προτεραιότητας μετάφρασης

en: Edit anyway
el: Επεξεργασία ούτως ή άλλως

en: Edit independently
el: Επεξεργασία ανεξάρτητα

en: Edit language pair(s) for translator
el: Επεξεργασία ζεύγους(-ών) γλωσσών για μεταφραστή

en: Edit note for the translators
el: Επεξεργασία σημείωσης για τους μεταφραστές

en: Edit the %s translation
el: Επεξεργασία της μετάφρασης %s

en: Edit translatable strings
el: Eπεξεργασία συμβολοσειρών που μπορούν να μεταφραστούν

en: Edit user
el: Επεξεργασία χρήστη

en: Enable logging
el: Ενεργοποίηση καταγραφής

en: Enable other translation services
el: Ενεργοποίηση άλλων υπηρεσιών μετάφρασης

en: Enter here your %s authentication details
el: Εισάγετε τα στοιχεία πιστοποίησής σας εδώ %s

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error details
el: Λεπτομέρειες σφάλματος

en: Errors:
el: Σφάλματα:

en: Estimated cost: %s USD
el: Εκτιμώμενο κόστος: %s δολάρια

en: Every %d Minutes
el: Κάθε %d λεπτά

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Expand
el: Εμφάνιση λεπτομερειών

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export XLIFF %s
el: Εξαγωγή XLIFF %s

en: Export all filtered jobs of %1$s from %2$s to %3$s in %4$s:
el: Εξαγωγή όλων των φιλτραρισμένων εργασιών %1$s από %2$s σε %3$s σε κατάσταση %4$s:

en: Export all jobs:
el: Εξαγωγή όλων των εργασιών:

en: Export full log in CSV
el: Εξαγωγή πλήρους αρχείου καταγραφής σε CSV

en: External Actions
el: Εξωτερικές ενέργειες

en: External package ID: %d
el: Εξωτερικό πακέτο: ID: %d

en: Failed step: %s
el: Αποτυχία βήματος: %s

en: Failed to disconnect posts
el: Αποτυχία αποσύνδεσης αναρτήσεων

en: Failed to send email
el: Αποτυχία αποστολής email

en: Filter
el: Φιλτράρισμα

en: Finished Post Duplication
el: Η αντιγραφή ανάρτησης ολοκληρώθηκε

en: First available
el: Πρώτος διαθέσιμος

en: First name:
el: Όνομα:

en: First page
el: Πρώτη σελίδα

en: Fix WPML Translation Jobs "tp_id" field
el: Διόρθωση πεδίου εργασιών μετάφρασης WPML "tp_id"

en: Fixes the "tp_id" field of WPML ranslation jobs and set the status to "in progress" (it requires manual action to re-sync translation status + download translations). It accepts comma separated values of translation job IDs (rid).
el: Διορθώνει το πεδίο "tp_id" των εργασιών μετάφρασης WPML και ορίζει την κατάσταση σε "σε εξέλιξη" (απαιτείται μη αυτόματη ενέργεια για τον εκ νέου συγχρονισμό κατάστασης μετάφρασης + λήψη μεταφράσεων. Δέχεται τιμές αναγνωριστικών εργασιών μετάφρασης (rid) διαχωρισμένων με κόμμα.

en: Flag for %s
el: Επισήμανση για %s

en: Fold/Unfold code
el: Κώδικας Αναδίπλωσης/Εκτύλιξης

en: For WPML components you can receive updates from your %s or automatically, after you register WPML.
el: Για τα στοιχεία του WPML μπορείτε να λαμβάνετε ενημερώσεις από τον %s σας ή αυτόματα, αφότου κάνετε εγγραφή στο WPML.

en: For retrieving debug information for communication between your%s site and the translation system, use the <a href="%s">communication log</a> page.
el: Για την ανάκτηση πληροφοριών εντοπισμού σφαλμάτων για επικοινωνία μεταξύ του%s ιστότοπού σας και του συστήματος μετάφρασης, χρησιμοποιήστε τη σελίδα <a href="%s">αρχείο καταγραφής επικοινωνίας</a>.

en: From
el: Από

en: From %1$s to %2$s:
el: Από %1$s σε %2$s:

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Generated by WPML plugin, running on %s.
el: Προσθήκη που δημιουργήθηκε από το WPML και εκτελείται σε %s.

en: Get translations
el: Λήψη μεταφράσεων

en: Getting Started Guide
el: Οδηγός Έναρξης

en: Give a name to the batch. If omitted, the default name will be applied.
el: Δώστε ένα όνομα στη δέσμη. Αν το παραλείψετε αυτό, θα δοθεί το προεπιλεγμένο όνομα.

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here is the full list of translation services that are integrated with WPML. With any service that you choose, you enjoy a streamlined process.
el: Αυτός είναι ο πλήρης κατάλογος υπηρεσιών μετάφρασης που είναι ενσωματωμένες στο WPML. Με όποια υπηρεσία επιλέξετε, απολαμβάνετε μια βελτιωμένη διαδικασία.

en: Hi %s,
el: Γεια σας %s,

en: Hide completed
el: Απόκρυψη ολοκληρωμένων

en: Hide system fields
el: Απόκρυψη πεδίων συστήματος

en: Hide this
el: Απόκρυψη αυτού

en: How new lines characters in XLIFF files should be handled?
el: Ποια πρέπει να είναι η μεταχείριση των χαρακτήρων νέας γραμμής στα αρχεία XLIFF;

en: How should the site receive completed translations from Translation Service?
el: Πώς πρέπει να παραλαμβάνει ο ιστότοπος τις ολοκληρωμένες μεταφράσεις από τη μεταφραστική υπηρεσία;

en: How to find API token in %s
el: Πώς θα βρείτε το διακριτικό API στο %s

en: How to translate posts and pages
el: Πώς μεταφράζονται αναρτήσεις και σελίδες

en: How to work correctly with %s
el: Πώς να εργαστείτε σωστά με το %s

en: How to write Language Configuration Files
el: Πώς θα γράψετε αρχεία διαμόρφωσης γλώσσας

en: I am about to stop any ongoing work done by %1$s.
el: Πρόκειται να διακόψω οποιαδήποτε τρέχουσα εργασία πραγματοποιείται από την υπηρεσία %1$s.

en: I understand - continue editing
el: Κατάλαβα - συνέχιση επεξεργασίας

en: I want to set a "Translation Manager" who will choose the translators for this site
el: Θέλω να ορίσω έναν "Διαχειριστή Μετάφρασης" ο οποίος θα επιλέξει τους μεταφραστές για αυτόν τον ιστοχώρο

en: ICanLocalize migration could not complete
el: Αδυναμία μετεγκατάστασης του ICanLocalize

en: ID
el: Αναγνωριστικό

en: If the problem continues, please contact %s.
el: Αν το πρόβλημα παραμένει, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το %s.

en: If this is not your production site (it's a staging or testing site), please do not run the update.
el: Αν αυτός δεν είναι ο ιστότοπος παραγωγής σας (είναι ιστότοπος οργάνωσης ή ελέγχου), παρακαλούμε μην εκτελέσετε την ενημέρωση.

en: If you are in a production site, you have to run this update before you can send more content for translation and receive completed translations.
el: Αν είστε σε ιστότοπο παραγωγής, θα πρέπει να εκτελέσετε αυτή την ενημέρωση πριν μπορέσετε να στείλετε νέο περιεχόμενο για μετάφραση και να λάβετε ολοκληρωμένες μεταφράσεις.

en: If you don't have one, you can create it after clicking the authenticate button.
el: Αν δεν έχετε λογαριασμό, μπορείτε να δημιουργήσετε μετά το πάτημα του κουμπιού ελέγχου ταυτότητας.

en: If you have sent content to %1$s, you should cancel the projects in %1$s system. Any work that completes after you do this reset cannot be received by your site.
el: Αν έχετε στείλει συγκατάθεση στην υπηρεσία %1$s, θα πρέπει να ακυρώσετε τα έργα στο σύστημα %1$s. Οποιαδήποτε εργασία ολοκληρωθεί αφότου κάνετε αυτήν την επαναφορά δεν μπορεί να ληφθεί από τον ιστότοπό σας.

en: If you wish to use %1$s, please go to %2$s and use the %3$s button.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το %1$s, παρακαλούμε μεταβείτε στο %2$s και χρησιμοποιήστε το κουμπί %3$s.

en: If you wish to use only local translators, please go to %1$s and use the %2$s button.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μόνο τοπικούς μεταφραστές, παρακαλούμε μεταβείτε στο %1$s και χρησιμοποιήστε το κουμπί %2$s.

en: Import / Export XLIFF
el: Εισαγωγή / εξαγωγή XLIFF

en: In basket
el: Στο καλάθι

en: In order to add jobs to the queue you must:
el: Για προσθήκη εργασιών στην ουρά απαιτείται:

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: In the %1$s page, choose who will translate.
el: Στη σελίδα %1$s, επιλέξτε αυτόν που θα μεταφράζει.

en: In the translation basket
el: Στο καλάθι μετάφρασης

en: Include XLIFF files in notification emails
el: Να περιληφθούν αρχεία XLIFF σε email ειδοποιήσεων

en: Include XLIFF files in the notification emails
el: Να περιλαμβάνονται αρχεία XLIFF στα email ειδοποίησης

en: Incompatible Archive.
el: Μη συμβατή αρχειοθήκη.

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [confirmation] 01 Message]
en: Are you sure you want to do this?
el: Θέλετε σίγουρα να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια;

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [confirmation] 01 No]
en: No
el: Όχι

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [confirmation] 01 Yes]
en: Yes
el: Ναι

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 00 Title]
en: Incomplete local translation jobs
el: Ημιτελείς τοπικές εργασίες μετάφρασης

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 01 Cancelled]
en: Cancelled local translation jobs:
el: Ακυρωμένες τοπικές εργασίες μετάφρασης:

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 02 Open]
en: Open local translation jobs:
el: Ανοιχτές τοπικές εργασίες μετάφρασης:

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 03 Error]
en: Unable to cancel some or all jobs
el: Αδυναμία ακύρωσης μερικών ή όλων των εργασιών

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 04 Error]
en: Unable to complete the action
el: Αδυναμία ολοκλήρωσης ενέργειας

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 10 Close button]
en: Local translation jobs will be kept and the above notice hidden.
el: Οι τοπικές εργασίες μετάφρασης θα διατηρηθούν και το παραπάνω σημείωμα θα κρυφτεί.

[ctx: Incomplete local jobs after TS activation: [response] 20 Close button]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Inside your %s account, you will find an "API token". This token allows WPML to connect to your account at %s to send and receive jobs.
el: Μέσα στον %s λογαριασμό σας, θα βρείτε ένα "Διακριτικό API". Αυτό το διακριτικό επιτρέπει στο WPML να συνδέεται στον λογαριασμό σας στο %s για να αποστέλλει και να λαμβάνει εργασίες.

en: Invalid Request
el: Άκυρο αίτημα

en: Invalid Request.
el: Άκυρο αίτημα.

en: It was not possible to refresh the active translation service information.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανανέωση των πληροφοριών ενεργής υπηρεσίας μετάφρασης.

en: Items
el: Στοιχεία

en: Items sent for translation!
el: Τα στοιχεία στάλθηκαν προς μετάφραση!

en: Job %1$s: %2$s - %3$s
el: εργασία %1$s: %2$s - %3$s

en: Job ID is missing
el: Λείπει το αναγνωριστικό εργασίας

en: Job waiting for a translator in %s
el: Μια εργασία περιμένει μεταφραστή στο %s

en: Jobs
el: Εργασίες

en: Jobs canceled
el: Οι εργασίες ακυρώθηκαν

en: Jobs committed...
el: Δέσμευση εργασιών...

en: Jobs could not be created in Advanced Translation Editor. Please try again or contact the WPML support for help.
el: Οι εργασίες δεν μπόρεσαν να δημιουργηθούν στον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης WPML για βοήθεια.

en: Jobs that are waiting for translation
el: Εργασίες που περιμένουν μετάφραση

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language Pairs
el: Ζεύγη γλωσσών

en: Language filtering has been disabled because you already have items in %s in the basket.
el: Το φιλτράρισμα γλώσσας απενεργοποιήθηκε επειδή έχετε ήδη έχετε ήδη στοιχεία στη γλώσσα "%s" και στο καλάθι.

en: Language pair
el: Ζεύγος γλωσσών

en: Language pairs not refreshed, please try again
el: Τα ζεύγη γλωσσών δεν ανανεώθηκαν, παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά

en: Language pairs refreshed
el: Τα ζεύγη γλωσσών ανανεώθηκαν

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last attempt was on
el: Η τελευταία προσπάθεια έγινε στις

en: Last check: %s
el: Τελευταίος έλεγχος: %s

en: Last error
el: Τελευταίο σφάλμα

en: Last name:
el: Επώνυμο:

en: Last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Learn how to translate content that comes from Gutenberg
el: Μάθετε πώς θα μεταφράζεται περιεχόμενο που προέρχεται από το Gutenberg

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about WPML's Advanced Translation Editor
el: Περισσότερες πληροφορίες για τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML

en: Learn more about the different translation options
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις διάφορες επιλογές μετάφρασης

en: Link to original document %d
el: Σύνδεσμος για το αρχικό έγγραφο %d

[ctx: List of translation jobs: %s replaced by "list of translation jobs"]
en: You can see all the jobs that you sent and their deadlines in the %s.
el: Μπορείτε να δείτε όλες τις εργασίες που αποστείλατε και τις προθεσμίες σας στο %s.

[ctx: List of translation jobs: used to build a link to the translation jobs page]
en: list of translation jobs
el: κατάλογος εργασιών μετάφρασης

en: Loaded
el: Φορτώθηκε

en: Loading jobs...
el: Φόρτωση εργασιών...

en: Local
el: Τοπικό

en: Looking for a different translation service?
el: Ψάχνετε μια διαφορετική υπηρεσία μετάφρασης;

en: Looks like you are running a multilingual WooCommerce site. To easily translate WooCommerce products and categories, you should use %s
el: Φαίνεται ότι χρησιμοποιείτε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο WooCommerce. Προκειμένου να μεταφράσετε εύκολα προϊόντα και κατηγορίες του WooCommerce χρησιμοποιήστε το %s

en: Machine Translation
el: Μηχανική μετάφραση

en: Manage your translators
el: Διαχειριστείτε τους μεταφραστές σας

en: Migration to ICL 2.0
el: Μετεγκατάσταση στο ICL 2.0

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Minor edit
el: Ελαφριά επεξεργασία

en: Minor edit - don't update translation
el: Μικρή διόρθωση - να μην ενημερωθεί η μετάφραση

en: Missing or wrong data:
el: Δεδομένα που λείπουν ή είναι εσφαλμένα:

en: More
el: Περισσότερα

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Multilingual Content Setup
el: Διαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου

en: My test translation went fine.
el: Η δοκιμαστική μου μετάφραση πήγε μια χαρά.

en: Name
el: Όνομα

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Need help translating? Read how to use %s.
el: Χρειάζεστε βοήθεια στη μετάφραση; Διαβάστε πώς να χρησιμοποιήσετε το %s.

en: Need help with translation?
el: Χρειάζεστε βοήθεια με μετάφραση;

en: Need help? See
el: Χρειάζεστε βοήθεια; Δείτε

en: Need translators?
el: Χρειάζεται μετάφραση;

en: Needs refresh - Some items of this type are not counted
el: Χρειάζεται ανανέωση - Κάποια αντικείμενα αυτού του τύπου δεν καταμετρούνται

en: Needs update
el: Απαιτείται ενημέρωση

en: Needs updating
el: Χρειάζεται ενημέρωση

en: New Translation Priority Name
el: Όνομα νέας προτεραιότητας μετάφρασης

en: New content
el: Νέο περιεχόμενο

en: New lines character
el: Χαρακτήρας νέας γραμμής

en: New translation job from %s
el: Νέα μεταφραστική εργασία από: %s

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: No account at %s?
el: Δεν έχετε λογαριασμό στο %s;

en: No custom fields found. It is possible that they will only show up here after you add more posts after installing a new plugin.
el: Δεν εντοπίστηκαν προσαρμοσμένα πεδία. Είναι πιθανόν να εμφανιστούν εδώ μόνο αφού προσθέσετε περισσότερες αναρτήσεις μετά την εγκατάσταση μιας νέας προσθήκης.

en: No documents found
el: Δεν βρέθηκαν έγγραφα

en: No duplicate posts found to disconnect.
el: Δεν βρέθηκαν διπλότυπες αναρτήσεις προς αποσύνδεση.

en: No items found in basket
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία στο καλάθι

en: No matches
el: Δεν εντοπίστηκαν συμφωνίες

en: No selected translators!
el: Δεν επιλέχτηκαν μεταφραστές!

en: No term meta found. It is possible that they will only show up here after you add/create them.
el: Δεν βρέθηκαν μεταδεδομένα όρων. Πιθανώς να εμφανιστούν εδώ μόνο αφού τα προσθέσετε/δημιουργήσετε.

en: No translation jobs found
el: Δεν εντοπίστηκαν μεταφραστικές εργασίες

en: No translation jobs were selected for export.
el: Δεν επιλέχθηκαν εργασίες μετάφρασης για εξαγωγή.

en: No translation languages configured for this user.
el: Δεν έχουν οριστεί οι παράμετροι των γλωσσών μετάφρασης για αυτόν τον χρήστη.

en: None found
el: Δεν βρέθηκε κανένα

en: Not loaded
el: Δεν φορτώθηκε

en: Not needed
el: Δεν χρειάζεται

en: Not set
el: Δεν ορίστηκε

en: Not sure? %s.
el: Δεν είστε σίγουροι; %s.

en: Not translated
el: Δεν μεταφράστηκε

en: Not translated or needs updating
el: Δεν έχει μεταφραστεί ή πρέπει να γίνει ενημέρωση

en: Note for the translators
el: Σημείωση για τους μεταφραστές

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτε

en: Notification emails to the translation manager
el: Email ειδοποιήσεων προς τον διαχειριστή μετάφρασης

en: Notification emails to translators
el: Email ειδοποιήσεων προς μεταφραστές

en: Notification emails:
el: Email ειδοποίησης:

en: Notify the translation manager when jobs are completed %s
el: Ειδοποίηση του διαχειριστή μεταφράσεων όταν οι εργασίες ολοκληρώνονται %s

en: Notify the translation manager when jobs are late by %s days
el: Ειδοποίηση του διαχειριστή μετάφρασης όταν οι εργασίες έχουν καθυστερήσει %s ημέρες

en: Notify translators when new jobs are waiting for them
el: Ειδοποίηση μεταφραστών όταν υπάρχουν νέες εργασίες γι' αυτούς

en: Notify translators when they are removed from jobs
el: Ειδοποίηση μεταφραστών όταν αφαιρούνται από εργασίες

en: Number of attempts made
el: Αριθμός προσπαθειών που έγιναν

en: Number of pages
el: Αριθμός σελίδων

en: Number of strings
el: Αριθμός συμβολοσειρών

en: Number of words
el: Αριθμός λέξεων

en: Ok!
el: ΟΚ!

en: Once the translation jobs are completed, you can get them into your site by using the %1$s button on the %2$s page.
el: Μόλις οι εργασίες μετάφρασης ολοκληρωθούν, μπορείτε να τις ανεβάσετε στον ιστοχώρο σας χρησιμοποιώντας το κουμπί %1$s στη σελίδα %2$s.

en: One more step before you can use %s
el: Ένα ακόμα βήμα πριν μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία %s

en: One of the selected strings is in a language that is not activate. It can not be added to the translation basket.
el: Μια από τις επιλεγμένες συμβολοσειρές είναι σε μη ενεργοποιημένη γλώσσα. Δεν μπορεί να προστεθεί στο καλάθι μετάφρασης.

en: One or more strings sent to %s
el: Μία ή περισσότερες συμβολοσειρές στάλθηκαν στην υπηρεσία %s

en: Only Translation Managers can add translators to the site. You can assign a different WordPress user to be the site's Translation Manager or make yourself a Translation Manager.
el: Μόνο οι διαχειριστές μετάφρασης μπορούν να προσθέσουν μεταφραστές στον ιστότοπο. Μπορείτε να αναθέσετε σε έναν διαφορετικό χρήστη του WordPress να είναι ο διαχειριστής μετάφρασης του ιστότοπου ή να γίνετε οι ίδιοι διαχειριστές μετάφρασης.

en: Only myself (%s)
el: Μόνο εγώ (%s)

en: Only select this option if you have no pending jobs or you are sure of what you are doing.
el: Κάνε αυτήν την επιλογή μόνο αν δεν έχετε εκκρεμείς εργασίες ή αν γνωρίζετε καλά τις επιπτώσεις.

en: Open in Translation Editor
el: Άνοιγμα στον Επεξεργαστή Μετάφρασης

en: Optional
el: Προαιρετικά

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Original Page
el: Αρχική σελίδα

en: Other Translation Services
el: Άλλες μεταφραστικές υπηρεσίες

en: Overdue translation jobs report
el: Αναφορά εκπρόθεσμων εργασιών μετάφρασης

en: PHP Extension
el: Επέκταση PHP

en: PHP Setting
el: Ρύθμιση PHP

en: PRO translation has been reset.
el: Επαναφορά PRO translation.

en: Page URL
el: Διεύθυνση URL σελίδας

en: Partial translation
el: Μερική μετάφραση

en: Partner Translation Services
el: Μεταφραστικές υπηρεσίες συνεργατών

en: Pending Review
el: Αναθεώρηση σε εκκρεμότητα

[ctx: Pickup Log Column]
en: Batch ID
el: Αναγνωριστικό δέσμης

[ctx: Pickup Log Column]
en: Content status
el: Κατάσταση περιεχομένου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Debug data
el: Δεδομένα εντοπισμού σφαλμάτων

[ctx: Pickup Log Column]
en: Edit URL of original
el: Επεξεργασία URL πρωτότυπου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Edit URL of translation
el: Επεξεργασία URL μετάφρασης

[ctx: Pickup Log Column]
en: Element type
el: Τύπος στοιχείου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Front-end URL of original
el: URL προσκηνίου πρωτότυπου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Front-end URL of translation
el: URL προσκηνίου μετάφρασης

[ctx: Pickup Log Column]
en: Job ID
el: Αναγνωριστικό εργασίας

[ctx: Pickup Log Column]
en: Job state
el: Κατάσταση εργασίας

[ctx: Pickup Log Column]
en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

[ctx: Pickup Log Column]
en: New or updated
el: Νέα ή ενημερωμένη

[ctx: Pickup Log Column]
en: Original element ID
el: Αναγνωριστικό αρχικού στοιχείου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Pickup CMS_ID
el: CMS_ID παραλαβής

[ctx: Pickup Log Column]
en: Pickup ID
el: Αναγνωριστικό παραλαβής

[ctx: Pickup Log Column]
en: Pickup method
el: Μέθοδος παραλαβής

[ctx: Pickup Log Column]
en: Serialized data
el: Σειριακά δεδομένα

[ctx: Pickup Log Column]
en: Source language
el: Γλώσσα-πηγή

[ctx: Pickup Log Column]
en: Source language code
el: Κωδικός αρχικής γλώσσας

[ctx: Pickup Log Column]
en: Status of original
el: Κατάσταση πρωτότυπου

[ctx: Pickup Log Column]
en: Status of translation
el: Κατάσταση μετάφρασης

[ctx: Pickup Log Column]
en: Target language
el: Γλώσσα-στόχος

[ctx: Pickup Log Column]
en: Time
el: Ώρα

[ctx: Pickup Log Column]
en: Title
el: Τίτλος

[ctx: Pickup Log Column]
en: Type
el: Τύπος

[ctx: Pickup Log Value]
en: New
el: Νέα

[ctx: Pickup Log Value]
en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Please activate translation service first.
el: Ενεργοποιήστε πρώτα την υπηρεσία μετάφρασης.

en: Please be advised that editing this term's translation here will change the value of the term in general. The changes made here, will not only affect this post!
el: Παρακαλούμε έχετε υπόψη ότι η επεξεργασία της μετάφρασης αυτού του όρου εδώ θα αλλάξει γενικά τον όρο. Οι αλλαγές που γίνονται εδώ δεν θα επηρεάσουν μόνον αυτήν την ανάρτηση!

en: Please choose
el: Παρακαλούμε επιλέξτε

en: Please contact WPML support and give them the following debug information:
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης WPML και δώστε τους τις ακόλουθες πληροφορίες εντοπισμού σφαλμάτων:

en: Please contact your administrator.
el: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή σας.

en: Please open the confirmation email that you received and click on the link inside it to confirm your email.
el: Παρακαλούμε ανοίξτε το email επιβεβαίωσης που λάβατε και κάντε κλικ στον σύνδεσμο που βρίσκεται μέσα για να επιβεβαιώσετε το email σας.

en: Please refer to the <a href="%s">Translation Management dashboard</a> for the exact status of this translation.
el: Παρακαλούμε ανατρέξτε στο < href="%s">Πίνακας εργαλείων διαχείρισης μετάφρασης</a> για την ακριβή κατάσταση αυτής της μετάφρασης.

en: Please register WPML to enable the professional translation option
el: Για να ενεργοποιήσετε την επιλογή επαγγελματικής μετάφρασης, κάντε δήλωση του WPML

en: Please select at least one document to translate.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τουλάχιστον ένα έγγραφο προς μετάφραση.

en: Please select at least one language to translate into.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τουλάχιστον μία γλώσσα στην οποία θα γίνει η μετάφραση.

en: Please try again in a few minutes. If the problem persists, please contact %s.
el: Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά σε μερικά λεπτά. Αν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με το %s.

en: Please update all components which you are using.
el: Ενημερώστε όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιείτε.

en: Please wait a few minutes and try again to see if there’s a temporary problem.
el: Παρακαλούμε περιμένετε λίγα λεπτά και δοκιμάστε ξανά για να δείτε αν υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα.

en: Please, check the %2$s page for more details.
el: Παρακαλούμε ελέγξτε τη σελίδα %2$s για περισσότερες πληροφορίες.

en: Post "%s" will be ignored for %s, because it is an original post.
el: Η ανάρτηση "%s" θα αγνοείται για %s, επειδή είναι αρχική ανάρτηση.

en: Post "%s" will be ignored for %s, because translation is already in progress.
el: Η ανάρτηση "%s" θα αγνοείται για %s, επειδή η μετάφραση είναι ήδη σε εξέλιξη.

en: Post Types Translation
el: Μετάφραση τύπων αναρτήσεων

en: Post parent
el: Γονική ανάρτηση

en: Posts and pages synchronization
el: Συγχρονισμός αναρτήσεων και σελίδων

en: Preparing for translation...
el: Προετοιμασία για μετάφραση...

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Problem receiving translation jobs?
el: Έχετε πρόβλημα με τη λήψη εργασιών μετάφρασης;

en: Processing posts... %1$s of %2$s done.
el: Επεξεργασία αναρτήσεων... Ολοκληρώθηκαν %1$s από %2$s.

en: Processing strings... %1$s of %2$s done.
el: Επεξεργασία συμβολοσειρών... Ολοκληρώθηκαν %1$s από %2$s.

[ctx: Promote translation services: %s replaced by "professional translation services integrated with WPML"]
en: Need faster translation work? Try one of the %s.
el: Χρειάζεστε πιο γρήγορες εργασίες μετάφρασης; Δοκιμάστε μία από τις %s.

[ctx: Promote translation services: used to build a link to the translation services page]
en: professional translation services integrated with WPML
el: επαγγελματικές υπηρεσίες μετάφρασης ενσωματωμένες με το WPML

en: Publish status
el: Δημοσίευση κατάστασης

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Ranking
el: Κατάταξη

en: Read more on %s
el: Διαβάστε περισσότερα στο %s

en: Read the %1$s to learn about translating images, menus, widgets and more.
el: Διαβάστε το %1$s για να μάθετε για τη μετάφραση εικόνων, μενού, widget και άλλων.

en: Recalculate
el: Επαναϋπολογισμός

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Refresh Translation Services
el: Ανανέωση υπηρεσιών μετάφρασης

en: Refresh information
el: Ανανέωση πληροφοριών

en: Refresh language pairs
el: Ανανέωση ζευγών γλωσσών

en: Refreshing translation service information...
el: Ανανέωση πληροφοριών υπηρεσίας μετάφρασης...

en: Remember to authenticate this site's connection with %1$s. Before you authenticate, you cannot send jobs to translation to %1$s.
el: Να θυμάστε να ελέγχετε την ταυτότητα της σύνδεσης αυτού του ιστότοπου με την υπηρεσία %1$s. Πριν τον έλεγχο, δεν μπορείτε να στείλετε εργασίες για μετάφραση στη %1$s.

en: Remove
el: Κατάργηση

en: Remove Translation Manager
el: Αφαίρεση διαχειριστή μετάφρασης

en: Remove from Translation Basket
el: Αφαίρεση από το καλάθι μετάφρασης

en: Remove me as a translator
el: Θέλω να αφαιρεθώ από μεταφραστής

en: Removed from translation job on %s
el: Καταργήθηκε από τη μεταφραστική εργασία στις %s

en: Request activation
el: Αίτημα ενεργοποίησης

en: Request activation from
el: Φόρμα αιτήματος ενεργοποίησης

en: Request activation to receive an email with directions to activate the service.
el: Ζητήστε ενεργοποίηση για να λάβετε ένα email με οδηγίες για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.

en: Request to use WPML's Advanced Translation Editor by %s
el: Αίτημα χρήσης του Προηγμένου Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML από %s

en: Required
el: Απαιτείται

en: Resend that email
el: Επανάληψη αποστολής αυτού του email

en: Reset filter
el: Επαναφορά φίλτρου

en: Reset filters
el: Επαναφορά φίλτρων

en: Reset professional translation state
el: Επαναφορά κατάστασης επαγγελματικής μετάφρασης

en: Resign
el: Παραίτηση

en: Reusable Block
el: Επαναχρησιμοποιήσιμο μπλοκ

en: Rollback jobs...
el: Επαναφορά εργασιών...

en: Rollback migration (use at your own risk!)
el: Επαναφορά μετεγκατάστασης (χρησιμοποιήστε το με δική σας ευθύνη!)

en: Run now
el: Εκτέλεση τώρα

en: Running this update on a non-production site will make it impossible to correctly run it on the production site.
el: Η εκτέλεση αυτής της ενημέρωσης σε έναν μη παραγωγικό ιστότοπο θα κάνει αδύνατη τη σωστή εκτέλεσή της στον ιστότοπο παραγωγής.

en: Same as the original document
el: Όπως το πρωτότυπο έγγραφο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save & Close
el: Αποθήκευση & κλείσιμο

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Scan now and adjust links
el: Σάρωση τώρα και προσαρμογή συνδέσμων

en: Scheduled
el: Προγραμματίστηκε

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search for
el: Αναζήτηση για

en: Search for user
el: Αναζήτηση για χρήστη

en: Select
el: Επιλογή

en: Select additional options
el: Επιλέξτε πρόσθετες επιλογές

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select an existing WordPress user (needs to be an editor or above)
el: Επιλογή ενός υπάρχοντα χρήστη WordPress (πρέπει να είναι τουλάχιστον επιμελητής)

en: Select an existing user and set as Translation Manager
el: Επιλογή ενός υφιστάμενου χρήστη και ορισμός ως Διαχειριστής Μετάφρασης

en: Select an existing user and set as Translator
el: Επιλογή ενός τρέχοντος χρήστη και ορισμός ως μεταφραστής

en: Select status
el: Επιλογή κατάστασης

en: Select the xliff file or zip file to upload from your computer:&nbsp;
el: Επιλέξτε το αρχείο xliff ή το αρχείο zip που θα σταλεί από τον υπολογιστή σας:&nbsp;

en: Select translator
el: Επιλογή μεταφραστή

en: Send
el: Αποστολή

en: Send all items for translation
el: Αποστολή όλων των στοιχείων για μετάφραση

en: Send me a notification email when there is something new to translate
el: Να λαμβάνω email ειδοποίησης όταν υπάρχει κάτι νέο για μετάφραση

en: Sending batch %s to translation.
el: Αποστολή πακέτου %s προς μετάφραση.

en: Sending for translation
el: Αποστολή για μετάφραση

en: Sent on
el: Στάλθηκε στις

en: Service activated.
el: Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε.

en: Service invalidated.
el: Η υπηρεσία ακυρώθηκε.

en: Services Refreshed.
el: Οι υπηρεσίες ανανεώθηκαν.

en: Set a Translation Manager
el: Ορισμός ενός Διαχειριστή Μετάφρασης

en: Set language pair(s)
el: Ορισμός ζεύγους(-ών) γλωσσών

en: Set language pair(s) for Translator %USERNAME%
el: Ορισμός ζεύγους(-ών) γλωσσών για μεταφραστή %USERNAME%

en: Set-up the translation
el: Διαμόρφωση της μετάφρασης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Show differences
el: Προβολή διαφορών

en: Show other professional translation options
el: Εμφάνιση άλλων επιλογών επαγγελματικής μετάφρασης

en: Show system fields
el: Εμφάνιση πεδίων συστήματος

en: Show translation instructions in the list of pages
el: Εμφάνιση οδηγιών μετάφρασης στη λίστα σελίδων

en: SimpleXML extension
el: Επέκταση SimpleXML

en: SimpleXML extension is required for using XLIFF files in WPML Translation Management.
el: Απαιτείται η επέκταση SimpleXML για τη χρήση αρχείων XLIFF στο WPML Translation Management.

en: SimpleXML missing!
el: Το SimpleXML λείπει!

en: Skip this step - I don't need to add more translators
el: Παράλειψη αυτού του βήματος - Δεν χρειάζεται να προσθέσω άλλους μεταφραστές

en: Some communications with the translation proxy are locked.
el: Κάποιες επικοινωνίες με τον διακομιστή μεσολάβησης μετάφρασης είναι κλειδωμένες.

en: Some fields in translation are already filled!
el: Ορισμένα πεδία στη μετάφραση είναι ήδη συμπληρωμένα!

en: Some of the content that you selected for translation includes fields that are encoded. Translators will not be able to work on this kind of content, so we removed it from the job.
el: Κάποιο από το περιεχόμενο που επιλέξατε για μετάφραση περιλαμβάνει πεδία που είναι κωδικοποιημένα. Οι μεταφραστές δεν θα μπορούν να δουλέψουν σε αυτού του είδους περιεχόμενο, οπότε τα αφαιρέσαμε από την εργασία.

en: Sorry, the email could not be sent to %s for an unknown reason.
el: Λυπούμαστε, το email δεν μπόρεσε να αποσταλεί στο %s για άγνωστο λόγο.

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Spell checker
el: Ορθογραφικός έλεγχος

en: Start the update
el: Έναρξη της ενημέρωσης

en: Start update
el: Έναρξη ενημέρωσης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status checked:
el: Η κατάσταση ελέγχθηκε:

en: String
el: Συμβολοσειρά

en: String "%s" has not been sent.
el: Η συμβολοσειρά "%s" δεν στάλθηκε.

en: String "%s" will be ignored for %s, because translation is already waiting for translator.
el: Η συμβολοσειρά "%s" θα αγνοείται για %s, επειδή η μετάφραση περιμένει ήδη μεταφραστή.

en: String job
el: Εργασία συμβολοσειράς

en: String package job
el: Εργασία πακέτου συμβολοσειράς

en: Strings
el: Συμβολοσειρές

en: Strings in different languages are selected. They can not be added to the translation basket.
el: Έχουν επιλεγεί συμβολοσειρές σε διαφορετικές γλώσσες. Δεν μπορούν να προστεθούν στο καλάθι μετάφρασης.

en: Strings in the basket
el: Συμβολοσειρές στο καλάθι

en: Submitted data is not valid.
el: Τα δεδομένα που υποβλήθηκαν δεν είναι έγκυρα.

en: Successfully disconnected posts
el: Επιτυχής αποσύνδεση αναρτήσεων

en: Suggested deadline:
el: Προτεινόμενη προθεσμία:

en: Summary
el: Σύνοψη

en: Support for all content types
el: Υποστήριξη για όλους τους τύπους περιεχομένου

en: Switch to using the Advanced Translation Editor (old translations may be unusable)
el: Εναλλαγή σε χρήση του Προηγμένου Επεξεργαστή Μετάφρασης (οι παλιές μεταφράσεις ενδέχεται να μην μπορούν να χρησιμοποιηθούν)

en: Synchronize local job ids with ATE jobs
el: Συγχρονισμός τοπικών αναγνωριστικών εργασιών με εργασίες ATE

en: Synchronize local job ids with their ATE counterparts. You will have to refresh a few times any admin page to accomplish the process.
el: Συγχρονίζει τα τοπικά αναγνωριστικά εργασιών με τις αντίστοιχες εργασίες ATE τους. Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει να κάνετε ανανέωση μερικές φορές κάθε σελίδα διαχείρισης.

en: Synchronize translators and translation managers
el: Συγχρονισμός μεταφραστών και διαχειριστών μετάφρασης

en: Synchronizing batch...
el: Συγχρονισμός δέσμης...

[ctx: Take a translation job waiting for a translator]
en: take it
el: αποδοχή

en: Take and translate
el: Αποδοχή και μετάφραση

en: Take me back
el: Επιστροφή

en: Taxonomies
el: Ταξινομήσεις

en: Taxonomies Translation
el: Μετάφραση ταξινομήσεων

en: Tell us which one
el: Πείτε μας ποια

en: Term Meta
el: Μεταδεδομένα όρων

en: Terms translation is disabled
el: Η μετάφραση όρων είναι απενεργοποιημένη

en: The %s uses a translation memory, which can reduce the number of words you need to translate.
el: Το %s χρησιμοποιεί μεταφραστική μνήμη, που μπορεί να μειώσει τον αριθμό λέξεων που πρέπει να μεταφράσετε.

en: The XML could not be saved.
el: Το XML δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

en: The XML has been saved.
el: Το XML αποθηκεύτηκε.

en: The XML is not valid:
el: Το XML δεν είναι έγκυρο:

en: The XML is valid.
el: Το XML είναι έγκυρο.

en: The archive contains one or more empty files.
el: Η αρχειοθήκη περιέχει ένα ή περισσότερα κενά αρχεία.

en: The authentication didn't work. Please make sure you entered your details correctly and try again.
el: Ο έλεγχος ταυτότητας δεν λειτούργησε. Βεβαιωθείτε ότι εισαγάγατε σωστά τα στοιχεία σας και προσπαθήστε ξανά.

en: The basket is empty
el: Το καλάθι είναι άδειο

en: The batch name was appended with the source language of its elements.
el: Η αρχική γλώσσα των στοιχείων της δέσμης προστέθηκε στο όνομα της δέσμης.

en: The below exception has occurred while communicating with Translation Proxy, please try again later or contact support if the problem persists:
el: Η παρακάτω εξαίρεση εμφανίστηκε κατά την επικοινωνία με τον διακομιστή μεσολάβησης μεταφράσεων, προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξης αν το πρόβλημα επιμείνει:

en: The communication error with Translation Proxy has appeared. Please try later.
el: Προέκυψε σφάλμα επικοινωνίας με τον διακομιστή μεσολάβησης μετάφρασης. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: The communication log is empty.
el: Το αρχείο καταγραφής επικοινωνιών είναι άδειο.

en: The constant DISABLE_WP_CRON should not be set to true.
el: Η σταθερά DISABLE_WP_CRON δεν μπόρεσε να οριστεί σε αληθές.

en: The constant WPML_ENVIRONMENT is set to "Test".
el: Η σταθερά WPML_ENVIRONMENT έχει οριστεί σε "Έλεγχος".

en: The deadline that you set for the following jobs has passed:
el: Η προθεσμία που ορίσατε για τις ακόλουθες εργασίες έληξε:

en: The following components are not updated:
el: Τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: The following table lists the content which professional translation updated or created.
el: Ο παρακάτω πίνακας αναφέρει το περιεχόμενο που έχει ενημερωθεί ή δημιουργηθεί από επαγγελματική μετάφραση.

en: The items you have selected are now in the translation basket &ndash;
el: Τα στοιχεία που επιλέξατε βρίσκονται τώρα στο καλάθι μετάφρασης &ndash;

en: The job is already canceled
el: Η εργασία ακυρώθηκε ήδη

en: The job is already finished
el: Η εργασία ολοκληρώθηκε ήδη

en: The length of the batch name exceeds the maximum length of %s
el: Το μήκος του ονόματος δέσμης υπερβαίνει το μέγιστο μήκος (%s)

en: The log is empty.
el: Το αρχείο καταγραφής είναι κενό.

en: The number of words WPML will send to translation:
el: Ο αριθμός λέξεων που το WPML θα στείλει προς μετάφραση:

en: The original has been deleted!
el: Το πρωτότυπο έχει διαγραφεί!

en: The original post cannot be retrieved
el: Η αρχική ανάρτηση δεν μπορεί να ανακτηθεί

en: The site will fetch translations manually
el: Η ιστοσελίδα θα λάβει τις μεταφράσεις μη αυτόματα

en: The translation for %1$s from %2$s to %3$s was canceled on the Translation Service. You can send this document to translation again from the Translation Dashboard.
el: Η μετάφραση για το %1$s από %2$s σε %3$s ακυρώθηκε στη Μεταφραστική Υπηρεσία. Μπορείτε να αποστείλετε ξανά αυτό το έγγραφο προς μετάφραση από τον Πίνακα εργαλείων μετάφρασης.

en: The translation job (%s) doesn't belong to you.
el: Η εργασία μετάφρασης (%s) δεν ανήκει σε εσάς.

en: The translation job was completed on time.
el: Η εργασία μετάφρασης ολοκληρώθηκε εγκαίρως.

en: The translation process with %1$s was reset.
el: Η μεταφραστική διαδικασία με την υπηρεσία %1$s επαναφέρθηκε.

en: The translator %1$s is requesting to use the Advanced Translation Editor on site %2$s.
el: Ο μεταφραστής %1$s ζητάει να χρησιμοποιεί τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης στον ιστότοπο %2$s.

en: The translator %1$shas completed the translation job for "%2$s" from %3$s to %4$s.
el: Ο μεταφραστής %1$sολοκλήρωσε την εργασία μετάφρασης για το "%2$s" από %3$s σε %4$s.

en: The translator %1$shas updated the translation job for "%2$s" from %3$s to %4$s.
el: Ο μεταφραστής %1$sμεταφόρτωσε την εργασία μετάφρασης για το "%2$s" από %3$s σε %4$s.

en: The type of the post cannot be retrieved
el: Ο τύπος της ανάρτησης δεν μπορεί να ανακτηθεί

en: The uploaded xliff file does not seem to be properly formed.
el: Το αρχείο xliff προς αποστολή δεν φαίνεται να είναι σωστά μορφοποιημένο.

en: The uploaded xliff file doesn't belong to this system.
el: Το αρχείο xliff που έχει σταλεί δεν ανήκει σε αυτό το σύστημα.

en: The xliff file could not be read.
el: Δεν κατέστη δυνατή η ανάγνωση του αρχείου xliff.

en: There are %s jobs waiting for a translator:
el: Υπάρχουν %s εργασίες που περιμένουν μεταφραστή:

en: There are %s jobs, which you can take (not specifically assigned to you):
el: Υπάρχουν %s εργασίες που μπορείτε να αναλάβετε (δεν έχουν ανατεθεί συγκεκριμένα σε εσάς):

en: There are base64 encoded fields in this document
el: Υπάρχουν πεδία με κωδικοποίηση base64 σε αυτό το έγγραφο

en: There are no Jobs in the queue.
el: Δεν υπάρχουν εργασίες στην ουρά.

en: There is 1 job waiting for a translator:
el: Υπάρχει 1 εργασία που περιμένει μεταφραστή:

en: There is 1 job, which you can take (not specifically assigned to you):
el: Υπάρχει 1 εργασία την οποία μπορείτε να πάρετε (δεν έχει ανατεθεί συγκεκριμένα σε εσάς):

en: There is a problem with your translation service.
el: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη μεταφραστική σας υπηρεσία.

en: There is new translated content on this site. You can scan posts and strings to adjust links to point to translated content.
el: Υπάρχει νέο μεταφρασμένο περιεχόμενο σε αυτόν τον ιστότοπο. Μπορείτε να σαρώσετε αναρτήσεις και συμβολοσειρές για να προσαρμόσετε συνδέσμους που οδηγούν σε μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: There was a problem communicating with ATE: %s
el: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την επικοινωνία με το ATE: %s

en: This %s
el: Αυτό το %s

en: This batch name already exists and was modified to ensure unique naming
el: Αυτό το όνομα δέσμης υπάρχει ήδη και τροποποιήθηκε για να διασφαλιστεί η μοναδικότητα της ονομασίας

en: This content came from the Gutenberg editor and you need to translate it carefully so that formatting in not broken.
el: Αυτό το περιεχόμενο προήλθε από τον επεξεργαστή Gutenberg και πρέπει να το μεταφράσετε προσεκτικά ώστε να μη χαλάσει η μορφοποίηση.

en: This deadline is what WPML suggests according to the amount of work that you already sent to this translator. You can modify this date to set the deadline manually.
el: Αυτή η προθεσμία είναι αυτή που προτείνει το WPML σύμφωνα με την ποσότητα εργασίας που έχετε στείλει ήδη σε αυτόν τον μεταφραστή. Μπορείτε να τροποποιήσετε αυτή την ημερομηνία για να ορίσετε την προθεσμία χειροκίνητα.

en: This document is a duplicate of:
el: Αυτό το έγγραφο είναι διπλότυπο του:

en: This is a local job so it does not have an XLIFF file to download
el: Αυτή είναι μια τοπική εργασία οπότε δεν έχει αρχείο XLIFF για λήψη

en: This is a local job, no need to check its status
el: Αυτή είναι μια τοπική εργασία, δεν χρειάζεται έλεγχος της κατάστασής της

en: This is a log of the communication between your site and the translation system. It doesn't include any private information and allows WPML support to help with problems related to sending content to translation.
el: Αυτό είναι ένα αρχείο καταγραφής των επικοινωνιών ανάμεσα στον ιστότοπό σας και το σύστημα μετάφρασης. Δεν περιέχει προσωπικά δεδομένα και επιτρέπει στο τμήμα υποστήριξης του WPML να βοηθήσει με προβλήματα που σχετίζονται με την αποστολή περιεχομένου προς μετάφραση.

en: This is a quick reminder about translation jobs that you sent and are behind schedule.
el: Αυτή είναι μια σύντομη υπενθύμιση για τις εργασίες μετάφρασης που αποστείλατε και παρουσιάζουν καθυστέρηση.

en: This is indeed my production site
el: Αυτός είναι πράγματι ο ιστότοπος παραγωγής μου

en: This job cannot be edited anymore because a newer job for this element exists.
el: Δεν μπορεί πλέον να γίνει επεξεργασία αυτής της εργασίας επειδή υπάρχει μία νεότερη εργασία για αυτό το στοιχείο.

en: This message was automatically sent by Translation Management running on %s. To stop receiving these notifications contact the system administrator at %s.\n\nThis email is not monitored for replies.
el: Αυτό το μήνυμα στάλθηκε αυτόματα στη Διαχείριση μετάφρασης που εκτελείται στο %s. Για να σταματήσετε να λαμβάνετε αυτές τις ειδοποιήσεις, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος στη διεύθυνση %s.\n\nΑυτή η διεύθυνση email δεν παρακολουθείται και δεν θα λάβετε απάντηση αν στείλετε e-mail σε αυτήν.

en: This message was automatically sent by Translation Management running on %s. To stop receiving these notifications, go to Notification Settings, or contact the system administrator at %s.\n\nThis email is not monitored for replies.
el: Αυτό το μήνυμα στάλθηκε αυτόματα από την Διαχείριση μεταφράσεων που εκτελείται στο %s. Για να σταματήσετε να λαμβάνετε αυτές τις ειδοποιήσεις, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος στη διεύθυνση %s.\n\nΑυτή η διεύθυνση email δεν παρακολουθείται και δεν πρόκειται να λάβετε απάντηση αν στείλετε e-mail σε αυτή.

en: This page that you are editing is being translated right now. If you edit now, some or all of the translation for this page may be missing. It's best to wait until translation completes, then edit and update the translation.
el: Αυτή η σελίδα που επεξεργάζεστε μεταφράζεται αυτή τη στιγμή. Αν την επεξεργαστείτε τώρα, μέρος ή ολόκληρη η μετάφραση για αυτή τη σελίδα μπορεί να λείπει. Είναι καλύτερα να περιμένετε μέχρι να ολοκληρωθεί η μετάφραση και ύστερα να την επεξεργαστείτε και ενημερώσετε.

en: This site can use WPML's Advanced Translation Editor, but you did not receive permission to use it. You are still translating with WPML's classic translation editor. Please ask your site's Translation Manager to enable the Advanced Translation Editor for you.
el: Αυτός ο ιστότοπος μπορεί να χρησιμοποιεί τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML, αλλά δεν λάβατε άδεια για να τον χρησιμοποιείτε. Μεταφράζετε ακόμη με τον κλασικό επεξεργαστή μετάφρασης του WPML. Παρακαλούμε ζητήστε από τον διαχειριστή μετάφρασης του ιστότοπού σας να ενεργοποιήσει τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης για εσάς.

en: This site doesn't yet have a Translation Manager.
el: Αυτός ο ιστότοπος δεν έχει ακόμη διαχειριστή μετάφρασης.

en: This stuff is actually important. Please follow the video to send a test translation. Then, you can dismiss this message. Thank you!
el: Αυτά τα πράγματα είναι σημαντικά. Ακολουθήστε το βίντεο, για να στείλετε μια δοκιμαστική μετάφραση. Έπειτα, μπορείτε να απορρίψετε αυτό το μήνυμα. Ευχαριστούμε!

en: This translation job is overdue by %s day.
el: Η εργασία μετάφρασης έχει καθυστερήσει %s ημέρα.

en: This translation job is overdue by %s days.
el: Η εργασία μετάφρασης έχει καθυστερήσει %s ημέρες.

en: This week %1$s had the following %2$s translation updates
el: Αυτή την εβδομάδα το %1$s είχε τις ακόλουθες %2$s ενημερώσεις μετάφρασης

en: To
el: Σε

en: To add more users of this site as translators, go to the %1$s page and click the %2$s tab.
el: Για να προσθέσετε περισσότερους χρήστες αυτού του ιστοχώρου ως μεταφραστές, μεταβείτε στη σελίδα %1$s και κάντε κλικ στην καρτέλα %2$s.

en: To collect completed translations from the translation service, go to %1$s and click on the %2$s button
el: Για να λάβετε ολοκληρωμένες μεταφράσεις από τη μεταφραστική υπηρεσία, μεταβείτε στο %1$s και κάντε κλικ στο κουμπί %2$s

en: To fix this problem, you need to tell WPML how these fields are encoded, so that WPML can decode them before sending for translation.
el: Για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα, θα πρέπει να πείτε στο WPML πώς είναι κωδικοποιημένα αυτά τα πεδία, ώστε το WPML να μπορεί να τα αποκωδικοποιεί πριν τα αποστέλλει προς μετάφραση.

en: To re-enable it, please empty the basket or send it for translation.
el: Για επανενεργοποίηση, παρακαλούμε αδειάστε το καλάθι ή στείλτε το για μετάφραση.

en: To see more items, use the filter and narrow down the search. %s
el: Για να δείτε περισσότερα αντικείμενα, χρησιμοποιήστε το φίλτρο και περιορίστε την αναζήτηση. %s

en: To send content for translation to %1$s, you need to have an %1$s account.
el: Για να στείλετε περιεχόμενο για μετάφραση στο %1$s, θα πρέπει να έχετε έναν λογαριασμό %1$s.

en: To send content to translation by %1$s, you need to have an account in %1$s and enter here your authentication details.
el: Για την αποστολή περιεχομένου προς μετάφραση από την υπηρεσία %1$s, είναι απαραίτητο να έχετε λογαριασμό στην υπηρεσία %1$s και να εισαγάγετε εδώ τα στοιχεία ελέγχου ταυτότητάς σας.

en: To send content to translation first make sure "%s" is authenticated or you have at least one translator.
el: Για να στείλετε περιεχόμενο για μετάφραση, βεβαιωθείτε πρώτα ότι η ταυτότητα της υπηρεσίας "%s" έχει ελεγχθεί ή ότι έχετε τουλάχιστον έναν μεταφραστή.

en: To send content to translation first make sure you either have %1$s or an %2$s.
el: Για να στείλετε περιεχόμενο για μετάφραση, βεβαιωθείτε ότι έχετε πρώτα %1$s ή μία %2$s.

en: To stop receiving notifications, log-in to %s and change your preferences.
el: Για να σταματήσετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, συνδεθείτε στο %s και αλλάξτε τις προτιμήσεις σας.

en: To translate these jobs, go to the
el: Για να μεταφράσετε αυτές τις εργασίες, πηγαίνετε στην

en: Today %1$s had the following %2$s translation updates
el: Σήμερα το %1$s είχε τις ακόλουθες %2$s ενημερώσεις μετάφρασης

en: Total
el: Σύνολο

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Translate (this will include the slug in the translation and not create it automatically from the title)
el: Μετάφραση (το slug περιλαμβάνεται στη μετάφραση και δεν δημιουργείται αυτόματα από τον τίτλο)

en: Translate Link Targets
el: Μετάφραση στόχων συνδέσμων

en: Translate to %s
el: Μετάφραση σε %s

en: Translated by
el: Μεταφράστηκε από

en: Translated documents options
el: Επιλογές μεταφρασμένων εγγράφων

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation (incomplete) saved.
el: Αποθηκεύτηκε η μετάφραση (μη ολοκληρωμένη).

en: Translation Basket
el: Καλάθι μετάφρασης

en: Translation Batch sent on
el: Η δέσμη μετάφρασης εστάλη στις

en: Translation Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων μετάφρασης

en: Translation Feedback
el: Σχόλια μετάφρασης

en: Translation Jobs
el: Μεταφραστικές εργασίες

en: Translation Management
el: Διαχείριση μετάφρασης

en: Translation Management System
el: Σύστημα διαχείρισης μεταφράσεων

en: Translation Managers
el: Διαχειριστές μετάφρασης

en: Translation Memory
el: Μεταφραστική μνήμη

en: Translation Notifications
el: Ειδοποιήσεις μετάφρασης

en: Translation Priorities
el: Προτεραιότητες μετάφρασης

en: Translation Priority
el: Προτεραιότητα μετάφρασης

en: Translation Proxy error
el: Σφάλμα proxy μετάφρασης

en: Translation Queue
el: Ουρά μετάφρασης

en: Translation Roles
el: Ρόλοι μετάφρασης

en: Translation Service
el: Μεταφραστική υπηρεσία

en: Translation Service will deliver translations automatically using XML-RPC
el: Η μεταφραστική υπηρεσία θα παρέχει αυτόματα τις μεταφράσεις μέσω XML-RPC

en: Translation Services
el: Υπηρεσίες μετάφρασης

en: Translation Services Tab
el: Καρτέλα υπηρεσιών μετάφρασης

en: Translation Tools
el: Εργαλεία Μετάφρασης

en: Translation added:
el: Προστέθηκε μετάφραση:

en: Translation cancelled.
el: Η μετάφραση ακυρώθηκε.

en: Translation complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation has already been synchronized, no need to check its status
el: Η μετάφραση έχει ήδη συγχρονιστεί, δεν χρειάζεται έλεγχος της κατάστασής της

en: Translation has been removed by admin
el: Η μετάφραση καταργήθηκε από τον διαχειριστή

en: Translation in progress
el: Μετάφραση σε εξέλιξη

en: Translation is cancelled, no need to check its status
el: Η μετάφραση ακυρώθηκε, δεν χρειάζεται έλεγχος της κατάστασής της

en: Translation is complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation is ready to download, no need to check its status
el: Η μετάφραση είναι έτοιμη για λήψη, δεν χρειάζεται έλεγχος της κατάστασής της

en: Translation is ready, no need to check its status
el: Η μετάφραση είναι έτοιμη, δεν χρειάζεται να ελεγχθεί η κατάστασή της

en: Translation jobs for:
el: Μεταφραστικές εργασίες για:

en: Translation jobs ready...
el: Μεταφραστικές εργασίες έτοιμες...

en: Translation languages
el: Γλώσσες μετάφρασης

en: Translation needs update
el: Απαιτείται ενημέρωση της μετάφρασης

en: Translation of job %s has been uploaded and completed.
el: Η μετάφραση της εργασίας %s έχει σταλεί και έχει ολοκληρωθεί.

en: Translation options
el: Επιλογές μετάφρασης

en: Translation pickup mode
el: Τρόπος παραλαβής μεταφράσεων

en: Translation ready to download
el: Η μετάφραση είναι έτοιμη για λήψη

en: Translation saved.
el: Η μετάφραση αποθηκεύτηκε.

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Translation to
el: Μετάφραση σε

en: Translation updated:
el: Η μετάφραση ενημερώθηκε:

en: Translation updates for %1$s for %2$s
el: Ενημερώσεις μετάφρασης για το %1$s για τις %2$s

en: Translation updates for %1$s until %2$s
el: Ενημερώσεις μετάφρασης για %1$s έως τις %2$s

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Translations downloaded
el: Οι μεταφράσεις λήφθηκαν

en: Translations may delay because translators did not receive notifications
el: Οι μεταφράσεις μπορεί να καθυστερήσουν επειδή οι μεταφραστές δεν έλαβαν ειδοποιήσεις

en: Translations queue
el: Ουρά μεταφράσεων

en: Translator
el: Μεταφραστής

en: Translator %s has resigned from the translation job "%s" for %s to %s.%sView translation jobs: %s
el: Ο/η μεταφραστής/α %s έχει παραιτηθεί από την μεταφραστική εργασία "%s" για %s σε %s.%sΠροβολή μεταφραστικών εργασιών: %s

en: Translator assigned
el: Μεταφραστής στον οποίο ανατέθηκε

en: Translator has completed translation job for %s
el: Ο μεταφραστής έχει ολοκληρώσει τη μεταφραστική εργασία για: %s

en: Translator has resigned from job on %s
el: Ο μεταφραστής έχει παραιτηθεί από την εργασία στο %s

en: Translator has updated translation job for %s
el: Ο μεταφραστής έχει ενημερώσει τη μεταφραστική εργασία για %s

en: Translator job canceled for %s
el: Η εργασία μεταφραστή ακυρώθηκε για %s

en: Translator job updated for %s
el: Η εργασία μεταφραστή ενημερώθηκε για %s

en: Translator preview
el: Προεπισκόπηση μεταφραστή

en: Translators
el: Μεταφραστές

en: Translators Tab
el: Καρτέλα μεταφραστών

en: Translators help
el: Βοήθεια μεταφραστών

en: Translators will receive notifications and use the %1$s page to translate the content that you've sent them.
el: Οι μεταφραστές θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις και θα χρησιμοποιούν τη σελίδα %1$s για να μεταφράζουν το περιεχόμενο που τους αποστείλατε.

en: Try again
el: Δοκιμάστε ξανά

en: Try one of the %s
el: Δοκιμάστε μία από τις %s

en: Unable to invalidate this service. Please contact WPML support.
el: Αδυναμία ακύρωσης αυτής της υπηρεσίας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του WPML.

en: Undefined
el: Δεν ορίστηκε

en: Unknown string Package
el: Άγνωστο πακέτο συμβολοσειρών

en: Update Translation Priority
el: Ενημέρωση προτεραιότητας μετάφρασης

en: Updated / Translated
el: Ενημερωμένο/Μεταφρασμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Use WPML's Advanced Translation Editor
el: Χρήση του Προηγμένου Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML

en: Use WPML's Classic Translation Editor
el: Χρήση του Κλασικού Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML

en: Use WPML's Translation Editor
el: Χρήση του Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML

en: Use WPML's Translation Editor to translate:
el: Χρήση του Επεξεργαστή Μετάφρασης του WPML για τη μετάφραση:

en: Use a different Translation Service
el: Χρήση διαφορετικής Μεταφραστικής Υπηρεσίας

en: Use the %1$s page to select content for translation and send it to the translation service.
el: Χρησιμοποιήστε τη σελίδα %1$s για να επιλέξετε περιεχόμενο προς μετάφραση και να το αποστείλετε στη μεταφραστική υπηρεσία.

en: Use the %1$s page to select content for translation and send it to your translators.
el: Χρησιμοποιήστε τη σελίδα %1$s για να επιλέξετε περιεχόμενο προς μετάφραση και να το αποστείλετε στους μεταφραστές σας.

en: Use the WordPress Editor to translate:
el: Χρήση του Επεξεργαστή WordPress για τη μετάφραση:

en: Use this feature when you want to reset your translation process. All your existing translations will remain unchanged. Any translation work that is currently in progress will be stopped.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη λειτουργία όταν θέλετε να επαναφέρετε τη μεταφραστική σας πρόοδο. Όλες οι υπάρχουσες μεταφράσεις σας θα παραμείνουν αμετάβλητες. Οποιαδήποτε μεταφραστική εργασία βρίσκεται σε εξέλιξη θα διακοπεί.

en: User found
el: Ο χρήστης βρέθηκε

en: User name:
el: Όνομα χρήστη:

en: Users of this site
el: Χρήστες αυτού του ιστοχώρου

[ctx: Verb]
en: Copy
el: Αντιγραφή

en: View
el: Προβολή

en: View %s
el: Εμφάνιση %s

en: View original
el: Προβολή αρχικού κειμένου

en: View translation jobs
el: Προβολή εργασιών μετάφρασης

en: Visit our documentation to learn more about %1$s.
el: Επισκεφθείτε την τεκμηρίωσή μας για να μάθετε περισσότερα σχετικά με το %1$s.

en: Visit our documentation to learn more about using %1$s to learn about translating images, menus, widgets and more.
el: Επισκεφθείτε την τεκμηρίωσή μας για να μάθετε περισσότερα σχετικά με τη χρήση του %1$s για να μάθετε τον τρόπο μετάφρασης εικόνων, μενού, widget και άλλων.

en: WPML 3.9 changes the way it works with ICanLocalize. This requires WPML to move to a new interface with ICanLocalize.
el: Το WPML 3.9 αλλάζει τον τρόπο που συνεργάζεται με το ICanLocalize. Αυτό απαιτεί τη μετακίνηση του WPML σε νέα διεπαφή με το ICanLocalize.

en: WPML > Translation Management
el: WPML > Διαχείριση Μετάφρασης

en: WPML > Translations
el: WPML > Μεταφράσεις

en: WPML Minimum Requirements
el: Ελάχιστες απαιτήσεις WPML

en: WPML Notification Settings
el: Ρυθμίσεις ενημερώσεων WPML

en: WPML Support
el: Υποστήριξη WPML

en: WPML Translation Jobs Migration
el: Μετεγκατάσταση εργασιών μετάφρασης του WPML

en: WPML Translation Management is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%s">WPML</a> versions prior 2.0.5.
el: Η Διαχείριση μεταφράσεων του WPML είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν λειτουργεί. Δεν είναι συμβατή με εκδόσεις του  <a href="%s">WPML</a> παλαιότερες της 2.0.5.

en: WPML Translation Management is enabled but not effective. It requires %s in order to work.
el: H Διαχείριση μεταφράσεων WPML είναι ενεργοποιημένη αλλά αναποτελεσματική. Απαιτεί %s για να λειτουργήσει.

en: WPML Translation Management is enabled but not effective. It requires <a href="%s">WPML</a> in order to work.
el: H Διαχείριση μεταφράσεων WPML είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν λειτουργεί. Απαιτείται <a href="%s">WPML</a> για να λειτουργήσει.

en: WPML Translation Management is enabled but not effective. Please finish the installation of WPML first.
el: Το WPML Translation Management είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εκτελείται. Παρακαλούμε ολοκληρώστε πρώτα την εγκατάσταση του WPML.

en: WPML Translation Management requires the following PHP extensions and settings:
el: H Διαχείριση μεταφράσεων WPML απαιτεί τις ακόλουθες επεκτάσεις και ρυθμίσεις PHP:

en: WPML Translation Management will send the email address and name of each manager and assigned translator as well as the content itself to Advanced Translation Editor and to the translation services which are used.
el: Το WPML Translation Management θα στέλνει τη διεύθυνση email και το όνομα κάθε διαχειριστή και ανατεθέντα μεταφραστή, καθώς και του ίδιου του περιεχομένου στον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης και στις υπηρεσίες μετάφρασης που χρησιμοποιούνται.

en: WPML Translator Settings
el: Ρυθμίσεις μεταφραστή WPML

en: WPML Update is Incomplete
el: Η ενημέρωση του WPML δεν ολοκληρώθηκε

en: WPML can read a configuration file that tells it what needs translation in themes and plugins. The file is named wpml-config.xml and it's placed in the root folder of the plugin or theme.
el: Το WPML μπορεί να διαβάσει ένα αρχείο ρύθμισης παραμέτρων που του λέει τι πρέπει να μεταφραστεί στα θέματα και τις προσθήκες. Το αρχείο ονομάζεται wpml-config.xml και βρίσκεται στον ριζικό φάκελο της προσθήκης ή του θέματος.

en: WPML can't find the translation service. Please contact WPML Support or your translation service provider.
el: Το WPML δεν μπορεί να βρει τη μεταφραστική υπηρεσία. Επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του WPML ή τον παροχέα υπηρεσιών μετάφρασης.

en: WPML cannot load the list of translation services. This can be a connection problem. Please wait a minute and reload this page.
el: Το WPML δεν μπορεί να φορτώσει τον κατάλογο υπηρεσιών μετάφρασης. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα σύνδεσης. Παρακαλούμε περιμένετε ένα λεπτό και επαναφορτώστε αυτή τη σελίδα.

en: WPML cannot load the list of translation services. This can be a connection problem. Please wait a minute and reload this page.\n If the problem continues, please contact WPML support.
el: Το WPML δεν μπορεί να φορτώσει τον κατάλογο υπηρεσιών μετάφρασης. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα σύνδεσης. Παρακαλούμε περιμένετε ένα λεπτό και επαναφορτώστε αυτή τη σελίδα.\n Αν το πρόβλημα παραμένει, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης WPML.

en: WPML cannot send some of the content to translation
el: Το WPML δεν μπορεί να στείλει κάποιο περιεχόμενο προς μετάφραση

en: WPML cannot send these documents to translation because the Advanced Translation Editor is not fully set-up yet.
el: Το WPML δεν μπορεί να στείλει αυτά τα έγγραφα για μετάφραση επειδή ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης δεν έχει διαμορφωθεί ακόμη πλήρως.

en: WPML completed updating the translations history. Next, please visit the %s and click on the button to "Check status and get translations".
el: Το WPML ολοκλήρωσε την ενημέρωση του ιστορικού μεταφράσεων. Έπειτα, επισκεφτείτε το %s και κάντε κλικ στο κουμπί για "Έλεγχος κατάστασης και λήψη μεταφράσεων".

en: WPML could not send notification emails to the translators, telling them about the new work from you.
el: Το WPML δεν κατάφερε να στείλει email ειδοποιήσεων στους μεταφραστές, ώστε να τους ενημερώσει για τη νέα εργασία που έχετε.

en: WPML created the accounts for your translators and sent them instructions.
el: Το WPML δημιούργησε τους λογαριασμούς για τους μεταφραστές σας και τους έστειλε οδηγίες.

en: WPML found some remote jobs on your site that must be migrated in order to work with WPML %s. You might not be able to access some of the WPML administration pages until this migration is fully completed.
el: Το WPML βρήκε μερικές απομακρυσμένες εργασίας στον ιστότοπό σας που πρέπει να μετεγκατασταθούν, ώστε να λειτουργήσουν με το WPML %s. Μπορεί να μην έχετε πρόσβαση σε ορισμένες από τις σελίδες διαχείρισης του WPML μέχρι να ολοκληρωθεί πλήρως αυτή η μετεγκατάσταση.

en: WPML needs to update its table of translation jobs, so that your site can continue receiving completed translations. This process will take a few minutes and does not modify content or translations in your site.
el: Το WPML χρειάζεται να ενημερώσει τον πίνακα των μεταφραστικών εργασιών του, ώστε ο ιστότοπός σας να μπορεί να συνεχίσει να λαμβάνει ολοκληρωμένες μεταφράσεις. Αυτή η διαδικασία θα πάρει μερικά λεπτά και δεν τροποποιεί περιεχόμενο ή μεταφράσεις στον ιστότοπό σας.

en: WPML needs to update your connection to ICanLocalize, but could not complete the change.
el: Το WPML πρέπει να ενημερώσει τη σύνδεσή σας στο ICanLocalize, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την αλλαγή.

en: WPML offers tight integration with over 70 translation services. You will choose the translation service that you prefer and enjoy a streamlined process for sending jobs and receiving completed translations.
el: Το WPML προσφέρει συμπιεσμένη ενσωμάτωση με περισσότερες από 70 μεταφραστικές υπηρεσίες. Θα επιλέξετε τη μεταφραστική υπηρεσία της προτίμησής σας και θα απολαύσετε μια βελτιστοποιημένη διαδικασία αποστολής εργασιών και λήψης ολοκληρωμένων μεταφράσεων.

en: WPML sent emails to the translators, telling them about the new work from you.
el: Το WPML στέλνει email στους μεταφραστές, ενημερώνοντάς τους ότι έχετε νέα εργασία.

en: WPML support
el: Υποστήριξη WPML

en: WPML updated your connection to ICanLocalize. You can continue sending content to translation.
el: Το WPML ενημέρωσε τη σύνδεσή σας στο ICanLocalize. Μπορείτε να συνεχίσετε να στέλνετε περιεχόμενο προς μετάφραση.

en: WPML will no longer synchronize this %s with the original content.
el: Το WPML δεν θα συγχρονίζει πλέον αυτόν(-ήν/-ό) τον/την/το %s με το αρχικό περιεχόμενο.

en: WPML's Advanced Translation Editor
el: Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης του WPML

en: WPML's Advanced Translation Editor is enabled, but not all your translators can use it.
el: Ο Προηγμένος Επεξεργαστής Μετάφρασης του WPML είναι ενεργοποιημένος, αλλά δεν μπορούν να τον χρησιμοποιήσουν όλοι οι μεταφραστές σας.

en: WPML's Classic Translation Editor
el: Κλασικός Επεξεργαστής Μεταφράσεων του WPML

en: WPML's Translation Management
el: Διαχείριση Μετάφρασης του WPML

en: WPML->Settings->Translation notifications
el: WPML->Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις μετάφρασης

en: WPML.org account
el: Λογαριασμό WPML.org

en: WPML’s Translation Editor makes it easy for your own translators to translate content in your site. You can create accounts for new translators or use existing WordPress users as your translators.
el: Ο Επεξεργαστής Μετάφρασης του WPML διευκολύνει τους μεταφραστές σας να μεταφράσουν περιεχόμενο στον ιστότοπό σας. Μπορείτε να δημιουργήσετε λογαριασμούς για νέους μεταφραστές ή να χρησιμοποιήσετε υπάρχοντες χρήστες WordPress ως μεταφραστές σας.

en: Waiting for translator
el: Αναμονή για μεταφραστή

en: Waiting for translator / In progress
el: Αναμονή για μεταφραστή / Σε εξέλιξη

en: Want to improve the quality of your site’s translation?
el: Θέλετε να βελτιώσετε την ποιότητα της μετάφρασης του ιστότοπού σας;

en: We detected a possible issue blocking the word count process. Please verify the following settings:
el: Ανιχνεύσαμε ένα πιθανό πρόβλημα που αποκλείει τη διαδικασία καταμέτρησης λέξεων. Παρακαλούμε επαληθεύστε τις ακόλουθες ρυθμίσεις:

en: What translation tool do you want to use?
el: Τι μεταφραστικό εργαλείο θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: When duplicating content, please first duplicate parent pages to maintain the site's hierarchy.
el: Όταν δημιουργείτε αντίγραφα υφιστάμενου περιεχομένου, πρέπει πρώτα να αντιγράφετε τις γονικές σελίδες για να μην διαταραχθεί η ιεραρχική δομή του ιστότοπού σας.

en: Who will translate this site?
el: Ποιος θα μεταφράσει αυτόν τον ιστοχώρο;

en: Word count estimate:
el: Υπολογισμός λέξεων:

en: Word count for the entire site
el: Καταμέτρηση λέξεων για ολόκληρο τον ιστότοπο

en: WordPress role:
el: Ρόλος WordPress:

en: Words
el: Λέξεις

en: Words to translate
el: Λέξεις για μετάφραση

en: Working with Translation Managers
el: Εργασία με τους Διαχειριστές Μετάφρασης

en: XLIFF file downloaded
el: Το αρχείο XLIFF λήφθηκε

en: XLIFF file options
el: Επιλογές αρχείου XLIFF

en: XLIFF translation
el: Μετάφραση XLIFF

en: XLIFF version
el: Έκδοση XLIFF

en: You activated the Advanced Translation Editor for this site, but you are updating an old translation. WPML opened the Standard Translation Editor, so you can update this translation. When you translate new content, you'll get the Advanced Translation Editor with all its features. To change your settings, go to WPML Settings.
el: Ενεργοποιήσατε τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης για αυτόν τον ιστοχώρο, αλλά πραγματοποιείτε ενημέρωση σε μια παλιά μετάφραση. Το WPML άνοιξε τον Πρότυπο Επεξεργαστή Μετάφρασης, για να μπορείτε να ενημερώσετε αυτή τη μετάφραση. Όταν μεταφράζετε νέο περιεχόμενο, θα λάβετε τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης με όλες τις λειτουργίες του. Για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις σας, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις του WPML.

en: You are about to delete selected items from the basket. Are you sure you want to do that?
el: Πρόκειται να διαγράψετε τα επιλεγμένα στοιχεία από το καλάθι. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: You are downloading %d jobs
el: Κάνετε λήψη %d εργασιών

en: You are not allowed to perform this action.
el: Δεν επιτρέπεται η εκτέλεση αυτής της ενέργειας.

en: You are not allowed to run this action.
el: Δεν επιτρέπεται η εκτέλεση αυτής της ενέργειας.

en: You are now the Translation Manager for %s - action needed
el: Πλέον είστε ο διαχειριστής μετάφρασης για το %s - απαιτείται ενέργεια

en: You are receiving this email because you have a translator \n\t\t\taccount in %1$s. To stop receiving notifications, \n\t\t\tlog-in to %2$s and unselect "Send me a notification email \n\t\t\twhen there is something new to translate". Please note that \n\t\t\tthis will take you out of the translators pool.
el: Λαμβάνετε αυτό το email επειδή έχετε \n\t\t\tλογαριασμό μεταφραστή στο %1$s. Για να σταματήσετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, \n\t\t\tσυνδεθείτε στο %2$s και αποεπιλέξτε το "Αποστολή email ειδοποίησης \n\t\t\όταν υπάρχει νέο περιεχόμενο για μετάφραση". Παρακαλούμε σημειώστε ότι αυτή η ενέργεια θα σας αφαιρέσει από την ομάδα μεταφραστών.

en: You are running updated %s and %s, but the following components are not updated:
el: Χρησιμοποιείτε τα ενημερωμένα στοιχεία %s και %s, αλλά τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: You are running updated %s, but the following component is not updated:
el: Χρησιμοποιείτε την ενημερωμένη προσθήκη %s, αλλά το εξής στοιχείο δεν είναι ενημερωμένο:

en: You are the Translation Manager for %s. This role lets you manage everything related to translation for this site.
el: Είστε ο διαχειριστής μετάφρασης για το %s. Ο ρόλος σας είναι να διαχειρίζεστε όλα όσα σχετίζονται με τη μετάφραση για αυτόν τον ιστότοπο.

en: You are trying to import an empty archive.
el: Προσπαθείτε να εισάγετε μια κενή αρχειοθήκη.

en: You are trying to import an empty file.
el: Προσπαθείτε να εισάγετε ένα κενό αρχείο.

en: You are trying to import an incompatible Archive.
el: Προσπαθείτε να εισάγετε μια μη συμβατή αρχειοθήκη.

en: You can always follow the progress of translation in the %s. For a more detailed view and to cancel jobs, visit the %s list.
el: Μπορείτε πάντα να ακολουθήσετε την πρόοδο της μετάφρασης στο %s. Για μια πιο λεπτομερή προβολή και για ακύρωση εργασιών, επισκεφτείτε τη λίστα %s.

en: You can check again in %s minutes.
el: Μπορείτε να ελέγξετε ξανά σε %s λεπτά.

en: You can check again in %s seconds.
el: Μπορείτε να ελέγξετε ξανά σε %s δευτερόλεπτα.

en: You can check current status of this job in %s.
el: Μπορείτε να ελέγξετε την τρέχουσα κατάσταση αυτής της εργασίας στο %s.

en: You can continue the Translation Management configuration later by going to WPML -> Settings -> How to translate posts and pages.
el: Μπορείτε να συνεχίσετε τη διαμόρφωση της Διαχείρισης Μετάφρασης αργότερα, μεταβαίνοντας στο WPML -> Ρυθμίσεις -> Πώς μεταφράζετε αναρτήσεις και σελίδες.

en: You can control email notifications to translators and yourself in %s.
el: Μπορείτε να ελέγξετε τις ειδοποιήσεις email που στέλνονται στους μεταφραστές και σε εσάς στο %s.

en: You can find API token at %s site
el: Μπορείτε να βρείτε διακριτικό API στον ιστότοπο %s

en: You can find this at %s site
el: Αυτό μπορεί να βρεθεί στον ιστότοπο %s

en: You can translate to and from all languages
el: Μπορείτε να μεταφράσετε από και προς όλες τις γλώσσες

en: You can view your other translation jobs here: %s
el: Μπορείτε να δείτε τις άλλες σας εργασίες μετάφρασης εδώ: %s

en: You can't do that!
el: Δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό!

en: You can't edit this translation, because this translation to %s is already in progress.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτήν τη μετάφραση, επειδή αυτή η μετάφραση (%s) βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη.

en: You cannot add posts in this language to the basket since it already contains posts or strings of another source language!\n\t\t\t\t\t\tEither submit the current basket and then add the post or delete the posts of differing language in the current basket
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε αναρτήσεις αυτής της γλώσσας στο καλάθι γιατί ήδη περιέχονται σε αυτό αναρτήσεις ή συμβολοσειρές άλλης αρχικής γλώσσας!\n\t\t\t\t\t\tΕίτε κάντε υποβολή του τρέχοντος καλαθιού και μετά προσθέστε την ανάρτηση, είτε διαγράψτε τις αναρτήσεις άλλων γλωσσών από το τρέχον καλάθι

en: You cannot add strings  in this language to the basket since it already contains posts or strings of another source language!\n\t\t\t\t\t\tEither submit the current basket and then add the post or delete the posts of differing language in the current basket
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε συμβολοσειρές αυτής της γλώσσας στο καλάθι γιατί ήδη περιέχονται αναρτήσεις ή συμβολοσειρές άλλης αρχικής γλώσσας!\n\t\t\t\t\t\tΕίτε κάντε υποβολή του τρέχοντος καλαθιού και μετά προσθέστε την ανάρτηση, είτε διαγράψτε τις αναρτήσεις άλλων γλωσσών από το τρέχον καλάθι

en: You cannot add strings in this language to the basket since it already contains posts or strings of another source language! Either submit the current basket or delete the posts of differing language in the current basket
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε συμβολοσειρές σε αυτή της γλώσσα στο καλάθι, γιατί ήδη περιέχει αναρτήσεις ή συμβολοσειρές άλλης αρχικής γλώσσας! Υποβάλετε το τρέχον καλάθι ή διαγράψτε τις αναρτήσεις άλλων γλωσσών από το τρέχον καλάθι

en: You cannot download the XLIFF file because TS_NAME has canceled the job
el: Δεν μπορείτε να κατεβάστε το αρχείο XLIFF επειδή ο/η TS_NAME ακύρωσε την εργασία

en: You cannot download the translation as it has not been completed
el: Δεν μπορείτε να κατεβάσετε τη μετάφραση, καθώς αυτή δεν ολοκληρώθηκε

en: You cannot download the translation for a local job
el: Δεν μπορείτε να κατεβάσετε τη μετάφραση για μια τοπική εργασία

en: You cannot download this job because TS_NAME has canceled it
el: Δεν μπορείτε να κατεβάσετε αυτή την εργασία επειδή ο/η TS_NAME την ακύρωσε

en: You don't have the rights to translate from %1$s to %2$s
el: Δεν έχετε διακαιώματα να μεταφράσετε από %1$s σε %2$s

en: You have already downloaded this job
el: Έχετε κατεβάσει ήδη αυτή την εργασία

en: You have attempted to submit data in a not legit way.
el: Προσπαθήσατε να υποβάλετε δεδομένα με λάθος τρόπο.

en: You have been assigned to new translation job(s):
el: Σας ανατέθηκε(-αν) νέ(-εες) εργασία(-ες) μετάφρασης:

en: You have been removed from the translation job "%s" for %s to %s.
el: Αφαιρεθήκατε από την εργασία μετάφρασης "%s" για %s σε %s.

en: You have selected a translation service which requires translators.
el: Έχετε επιλέξει μια μεταφραστική υπηρεσία που χρειάζεται μεταφραστές.

en: You have sent documents to translation. WPML can send notification emails to assigned translators, but translators for some languages have selected not to receive this notification.
el: Έχετε αποστείλει έγγραφα προς μετάφραση. Το WPML μπορεί να αποστείλει email ειδοποίησης σε ανατεθέντες μεταφραστές, αλλά οι μεταφραστές για κάποιες γλώσσες έχουν επιλέξει να μη λαμβάνουν αυτή την ειδοποίηση.

en: You have two ways to copy content from the original language:
el: Έχετε δύο τρόπους να αντιγράψετε περιεχόμενο από την αρχική γλώσσα:

en: You have unsaved changes!
el: Έχετε μη αποθηκευμένες αλλαγές!

en: You have unsaved work. Are you sure you want to close without saving?
el: Έχετε μη αποθηκευμένη εργασία. Θέλετε σίγουρα να κλείσετε χωρίς αποθήκευση;

en: You selected a translation service to translate your content. You need to:
el: Επιλέξατε μια μεταφραστική υπηρεσία για τη μετάφραση του περιεχομένου σας. Θα πρέπει να:

en: You selected both users of this site and a professional translation service. You need to:
el: Επιλέξατε χρήστες αυτού του ιστοχώρου και επαγγελματική μεταφραστική υπηρεσία. Θα πρέπει να:

en: You selected users of this site to be your translators. You need to:
el: Επιλέξατε χρήστες αυτού του ιστοχώρου ως μεταφραστές σας. Θα πρέπει να:

en: You should contact your %1$s and ask them to enable the notification emails which will allow them to see when there is new work waiting for them. To enable notifications, translators need to log-in to this site, go to their user profile page and change the related option in the WPML language settings section.
el: Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τους %1$s και να ζητήσετε να ενεργοποιήσουν τα email ειδοποίησης τα οποία θα τους επιτρέπουν να βλέπουν πότε τους περιμένει νέα δουλειά. Για να ενεργοποιήσουν τις ειδοποιήσεις, οι μεταφραστές θα πρέπει να συνδεθούν σε αυτόν τον ιστότοπο, να μεταβούν στη σελίδα προφίλ χρήστη τους και να αλλάξουν τη σχετική επιλογή στην ενότητα ρυθμίσεων γλώσσας του WPML.

en: You should use <a href="%s">Translation management dashboard</a> to send the original document to translation.
el: Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τον <a href="%s">Πίνακας εργαλείων διαχείρισης μετάφρασης</a> για να αποστείλετε το αρχικό έγγραφο προς μετάφραση.

en: You will be the only translator for this site and will be able to translate any page or post. Use the %1$s or a %2$s icon found on the post listing pages in the admin or in the %3$s box when editing content.
el: Θα είστε ο μόνος μεταφραστής για αυτόν τον ιστοχώρο και θα μπορείτε να μεταφράσετε οποιαδήποτε σελίδα ή ανάρτηση. Χρησιμοποιήστε το %1$s ή ένα %2$s εικονίδιο που βρίσκεται στις σελίδες καταλόγου αναρτήσεων στον διαχειριστή ή το πλαίσιο %3$s όταν επεξεργάζεστε περιεχόμενο.

en: You will be the sole translator for this site. You will be able to translate any document between any language pair. If you want to do some of the translations and allow others to translate as well, select the "Users of this site" option instead.
el: Θα είστε ο μόνος μεταφραστής για αυτόν τον ιστοχώρο. Θα μπορείτε να μεταφράζετε οποιοδήποτε έγγραφο μεταξύ οποιουδήποτε ζεύγους γλωσσών. Αν θέλετε να κάνετε κάποιες από τις μεταφράσεις και να επιτρέψετε σε άλλους να μεταφράζουν επίσης, επιλέξτε αντ' αυτού την επιλογή "Χρήστες αυτού του ιστοχώρου".

en: You will choose a user of this site and delegate the setup of translators to him/her. Choose this option when you are building a website for a client, who will set up translator users or choose a translation service.
el: Θα επιλέξετε έναν χρήστη αυτού του ιστοχώρου και θα αναθέσετε σε αυτόν την ομάδα μεταφραστών. Επιλέξτε αυτή την επιλογή όταν δημιουργείτε έναν ιστότοπο για έναν πελάτη, ο οποίος θα ορίσει τους χρήστες μεταφραστές ή θα επιλέξει μια μεταφραστική υπηρεσία.

en: You will choose users of this WordPress site as the translators. You can also choose yourself. This allows you to set up a team of translators working in different language pairs.
el: Θα επιλέξετε χρήστες αυτού του ιστοχώρου WordPress ως μεταφραστές. Μπορείτε επίσης να επιλέξετε τον εαυτό σας. Αυτό σας επιτρέπει να ορίσετε μια ομάδα μεταφραστών που θα εργάζονται σε διαφορετικά ζεύγη γλωσσών.

en: You're all set. The user that you've selected as the site's Translation Manager will choose who translates, add translator users and send content for translation.
el: Είστε έτοιμοι. Ο χρήστης που επιλέξατε ως τον Διαχειριστή Μετάφρασης αυτού του ιστοχώρου θα επιλέξει αυτόν που μεταφράζει, θα προσθέσει χρήστες μεταφραστές και θα αποστέλλει περιεχόμενο για μετάφραση.

en: You've resigned from this job.
el: Έχετε παραιτηθεί από αυτήν την εργασία.

en: You've sent the content for translation to %1$s. Currently, we are processing it and delivering to %1$s.
el: Αποστείλατε το περιεχόμενο προς μετάφραση στο %1$s. Επί του παρόντος, την επεξεργαζόμαστε και την παραδίδουμε στο %1$s.

en: You've sent the content for translation to %s. Please continue to their site, to make sure that the translation starts.
el: Αποστείλατε το περιεχόμενο για μετάφραση στο %s. Παρακαλούμε συνεχίστε στον ιστότοπό τους, για να βεβαιωθείτε ότι η μετάφραση θα ξεκινήσει.

en: Your Profile
el: Το προφίλ σας

en: Your deadline
el: Η προθεσμία σας

en: Your site is currently configured to use only %s as its professional translation service.
el: Αυτή τη στιγμή ο ιστότοπός σας έχει ρυθμιστεί να χρησιμοποιεί μόνο το %s ως υπηρεσία επαγγελματικής μετάφρασης.

en: Your site should be publicly accessible or the server should have access to the site.
el: Ο ιστότοπός σας θα έπρεπε να είναι δημόσια προσβάσιμος ή ο διακομιστής θα έπρεπε να έχει πρόσβαση στον ιστότοπο.

en: Your site was successfully disconnected from %1$s. Go to the translators tab to connect a new %1$s account or use a different translation service.
el: Ο ιστότοπός σας αποσυνδέθηκε επιτυχώς από την υπηρεσία %1$s. Πηγαίνετε στην καρτέλα μεταφραστών, για να συνδέσετε έναν νέο λογαριασμό %1$s ή να χρησιμοποιήσετε μια διαφορετική μεταφραστική υπηρεσία.

en: Your site will not work as it should in this configuration
el: Ο ιστότοπός σας δεν θα λειτουργεί κανονικά με αυτή τη ρύθμιση παραμέτρων

en: Your translation service
el: Η μεταφραστική υπηρεσία σας

en: Your translators
el: Οι μεταφραστές σας

en: Your translators should log-in to their accounts in this site and go to %sWPML->Translations%s. There, they will see the jobs that are waiting for them.
el: Οι μεταφραστές σας θα πρέπει να συνδεθούν στους λογαριασμούς τους σε αυτόν τον ιστότοπο και να πάνε στο %sWPML->Μεταφράσεις%s. Εκεί θα μπορούν να δουν τις εργασίες που τους περιμένουν.

en: Your translators will receive notifications and use the %1$s page to translate the content that you've sent them.
el: Οι μεταφραστές σας θα λαμβάνουν ειδοποιήσεις και θα χρησιμοποιούν τη σελίδα %1$s για να μεταφράσουν το περιεχόμενο που τους αποστείλατε.

en: account status
el: κατάσταση λογαριασμού

en: active and authenticated translation service
el: ενεργή μεταφραστική υπηρεσία με ελεγμένη ταυτότητα

en: add documents to the basket
el: τοποθέτηση εγγράφων στο καλάθι

en: and
el: και

en: at least one translator
el: τουλάχιστον έναν μεταφραστή

en: automatically added %s
el: %s που προστέθηκαν αυτόματα

en: continue on the next page &raquo;
el: συνέχεια στην επόμενη σελίδα &raquo;

en: copy and overwrite all fields
el: αντιγραφή και αντικατάσταση όλων των πεδίων

en: copy to empty fields only
el: αντιγραφή μόνο σε κενά πεδία

en: deadline: %1$s, late by %2$d days
el: προθεσμία: %1$s, καθυστέρηση %2$d ημέρες

en: documentation
el: τεκμηρίωση

en: from
el: από

en: go to the <a href="%s">Translation Dashboard</a>
el: μετάβαση στον <a href="%s">Πίνακας εργαλείων μετάφρασης</a>

en: how to translate different parts of the site.
el: πώς να μεταφράσετε διάφορα μέρη του ιστότοπου.

en: immediately
el: αμέσως

en: in
el: σε

en: in %s document(s)
el: σε %s έγγραφο(α)

en: jobs fixed
el: εργασίες διορθώθηκαν

en: jobs migrated
el: εργασίες που μετεγκαταστάθηκαν

en: needs update
el: απαιτείται ενημέρωση

en: never
el: ποτέ

en: none of your translation jobs have been completed
el: καμία από τις εργασίες μετάφρασής σας δεν έχει ολοκληρωθεί

en: of
el: από

en: once a day
el: μία φορά την ημέρα

en: once a week
el: μία φορά την εβδομάδα

en: or
el: ή

en: out of
el: από

en: parent
el: γονικό

en: pencil
el: μολύβι

en: plus
el: συν

en: send them for translation
el: αποστολή προς μετάφραση

en: sent between
el: στάλθηκε μεταξύ

en: show %s items
el: προβολή στοιχείων (%s)

en: show all %s items
el: προβολή όλων των στοιχείων (%s)

en: show fields
el: προβολή πεδίων

en: sort by
el: ταξινόμηση ανά

en: start translating
el: έναρξη μετάφρασης

en: successfully using translation services
el: επιτυχής χρήση μεταφραστικών υπηρεσιών

en: then sort by
el: έπειτα ταξινόμηση ανά

en: to
el: σε

en: translated by
el: μεταφράστηκε από

en: translated to
el: μεταφράστηκε σε

en: translation services that are integrated with WPML
el: υπηρεσίες μετάφρασης που είναι ενσωματωμένες στο WPML

en: translators
el: μεταφραστές

en: try a translation service
el: δοκιμάστε μια υπηρεσία μετάφρασης

en: with
el: με

en: with deadline between
el: με ημερομηνία παράδοσης μεταξύ
